Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dışişleri Rusya’nın Kararını Reddetti! Vatandaşları Uyardı

Rusya’nın Ukrayna hakkındaki kararı savaş endişelerini körüklerken Türkiye’den açıklama geldi. Açıklamanın detayları aşağıda;
Dışişleri Rusya’nın Kararını Reddetti! Vatandaşları Uyardı
Son Güncelleme: 
Yorum

Dışişleri Bakanlığı’ndan Rusya-Ukrayna krizindeki son gelişmelerle ilgili açıklama yaptı. Gece yarısından sonra yapılan açıklamada Dışişleri Bakanlığı, Rusya’nın kararını “kabul edilmez” bularak reddettiğini bildirdi.

Yapılan yazılı açıklama Dışişleri Bakanlığı’nın Twitter hesabından şöyle duyuruldu:

Dışişleri Bakanlığı Rusya Açıklaması
KAYNAK: Twitter

Türkiye’den Ukrayna’daki Vatandaşlara Ayrıl Çağrısı

Dışişleri Bakanlığı ayrı bir açıklamada vatandaşlara Ukrayna’nın Doğu bölgelerinden ayrılmalarını şöyle tavsiye etti:

“Ukrayna’nın Doğu bölgelerindeki son gelişmeler çerçevesinde, vatandaşlarımızın Ukrayna’nın Doğu bölgelerinden ayrılmaları kuvvetle tavsiye edilmektedir. Vatandaşlarımızın gerekli durumlarda Kiev Büyükelçiliğimiz ile temas etmeleri önerilmektedir.”

Acil durumlarda Kiev Büyükelçiliği ve Bakanlığın Konsolosluk Çağrı Merkezi ile irtibata geçilmesinin mümkün olduğu eklendi.

Rusya-Ukrayna Krizinde Son Gelişmeler

Son gelişmelere göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyetlerinin bağımsızlığının tanınmasına yönelik kararnameyi imzaladı.

Kararına ilişkin açıklamasında Donbas’ın tarihsel olarak Rusya’nın bir parçası olduğunu belirten Putin; “Ukrayna tarihimizi reddederek burada yaşamış olan Rusça konuşan Rusların haklarını ve varlıklarını dahi göz ardı etmiş ve bu kişilerin Stalin döneminden beri milliyetçi taleplerini tekrarlamaktan başka bir şey yapmamıştır.” dedi.

ABD başta olmak üzere Batı ülkeleri ayrılıkçı bölgelerle ilgili Rusya kararına karşı çıkıyor ve ülkeyi büyük yaptırımlarla uyarıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu