Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dışişleri Bakanlığı’ndan Rusya’ya: Haksız Eylemleri Durdurun

Rusya ve Ukrayna savaşında sıcak gelişmeler yaşanıyor. Dışişleri Bakanlığı’nın son açıklamasında Rusya'ya haksız ve hukuksuz eylemi durdurma çağrısı yapıldı.
Dışişleri Bakanlığı’ndan Rusya’ya: Haksız Eylemleri Durdurun
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bu sabah erken saatlerde yaptığı duyuruda askeri operasyon başlatıldığını açıkladı. Ukrayna Devlet Başkanı  Vladimir Zelenskiy’nin ülkeyi savunmak isteyen herkese silah verileceğini duyurmasıyla endişeler daha da arttı.

Savaş fiilen başlarken Dışişleri Bakanlığı, Rusya Federasyonu tarafından Ukrayna’ya yönelik başlatılan askeri operasyon hakkında açıklamada bulundu. Rusya’nın askeri operasyonu için; “kabul edilemez buluyoruz ve reddediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan son açıklama şu şekilde paylaşıldı:
Dışişleri Bakanlığı Rusya Açıklama
KAYNAK: Dışişleri Bakanlığı

Bugün daha önceki bir açıklamada Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna’da yaşayan Türk vatandaşları için duyuru yaptı.

Açıklamada Ukrayna hava sahasının halen kapalı olduğu belirtilerek mevcut aşamada evlerde veya güvenli bir yerde kalınması, seyahatten kaçınılması rica edildi. Ülkeden ayrılmak isteyenler için gerekli destek ve yönlendirmenin sağlanacağı eklendi.

Dışişleri Bakanlığı, Rusya’nın ayrılıkçı bölgelerini tanıma kararının ardından “kabul edilmez” ifadelerini kullanmıştı.

Bunun Minsk Anlaşmaları’na aykırı olmanın yanında Ukrayna’nın siyasi birliğinin, egemenliğinin ve toprak bütünlüğünün açık ihlali anlamına geldiğini belirtmişti. Aynı gün Türk vatandaşlarına Ukrayna’nın Doğu bölgelerinden ayrılmalarını kuvvetle tavsiye etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu