Yatırım yapmaya başla!

Diplomat Susan Rice’ın Netflix’in Yönetim Kuruluna Alınması Olay Yarattı!

Netflix’ten yapılan açıklamayla doğrulanan Susan Rice’ın platformun yönetim kurulunda yer alacağı haberleri olay yarattı. İşte tartışmalı kararın detayları;
Diplomat Susan Rice’ın Netflix’in Yönetim Kuruluna Alınması Olay Yarattı!

Popüler platform Netflix, bu kez yeni bir içeriğiyle ya da hamlesiyle değil tartışmalı bir kararıyla gündeme geldi. Zira son dönemlerin en çok konuşulan içerik servisi, Barack Obama döneminde üst düzey diplomatlık yapmış siyahi kadın siyasetçi Susan Rise’ın Netflix’in yönetim kurulunda yer alacağını açıkladı.

ABD’nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi olarak görev yapan Susan Rise’ın platformu yönetecek olması, aboneleri adeta ayağa kaldırdı.

Barack Obama’nın ulusal güvenlik danışmanlığını da yapmış olan Susan Rice’ın Netflix yönetim kurulunda işe başlaması kullanıcıları kızdırdı.

Barack Obama2nın Eski Ulusal Güvenlik BaşkanıCEO Reed Hastings başkanlığındaki 11. üye (aynı zamanda 4. kadın üye) olarak yönetim kurulan dahil olan Susan Rice’ın politikadan eğlence sektörüne geçişi büyük yankı uyandırdı.

Ancak Reed Hastings bu kararla ilgili olarak; pek çok karmaşık meseleyi zekası ve dürüstlüğüyle çözmeyi başarmış Rice’ın deneyim ve bilgeliğinden yararlanmak için sabırsızlandıklarını belirtti.

Fakat muhafazakar Netflix kullanıcıları geçmişte yaşananları öne sürerek platformu ve Hastings’i bu kararından dolayı eleştirdi.

Susan Rice Netflix'in Yönetim Kurulu Üyesi OlduÇünkü Susan Rice, 2012’de Libya’daki ABD Konsolosluğu’na düzenlenen saldırı sırasında ulusal güvenlik danışmanı olarak görev yapıyordu.

Ve Rice, ABD Büyükelçisi Chris Stevens ile 3 elçilik çalışanının hayatını kaybettiği bu saldırının sorumlusu olarak gösterilmişti. Kaldı ki Rice’ın Netflix yönetim kurulundaki yeni görevine gösterilen tepkilerden anlaşılacağı üzere olayın izleri hala silinmedi.

Elbette, kararını tüm bu yaşananların farkında olarak veren Netflix’in Susan Rice’dan vazgeçmek gibi bir niyeti yok.

Susan Rice'ın Netflix Yönetimine Girmesi Olay Yarattı Keza Susan Rice’ın da aynı şekilde! Hatta kendisi yeni göreviyle ilgili açıklamasında; liderlik, prodüksiyon ve kültürü ile hayran olduğu böylesine bir şirkette çalışmak için sabırsızlandığını belirtti.

Tüm bunlara ek olarak; söz konusu kararın Obama çifti Netflix’te program yapacak söylentilerinin ardından verilmesi de tepki topladı. Bakalım, gelen eleştiriler platformun Susan Rice’ı görevden almasını sağlayacak mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum