Yatırım yapmaya başla!

Dell’in Aldığı Son Patent Çift Ekranlı Laptopu İşaret Ediyor!

Dell gelecekte üreteceği dizüstü bilgisayarlarda iki ekrana birden yer vermeyi planlıyor.
Dell’in Aldığı Son Patent Çift Ekranlı Laptopu İşaret Ediyor!

Dünyanın önde gelen bilgisayar üreticilerinden biri olan Dell, son yıllarda geliştirdiği pek çok ürün ile dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Özellikle Alienware serisi bilgisayarların üretimini yapan ABD’li şirket, sıra dışı işler yapmayı seviyor. Şirketin son olarak almış olduğu patent, yine bugüne kadar hiç yapılmamış bir şeyin peşinde olduğunu gösteriyor.

Özellikle profesyonel ve iş odaklı çalışan pek çok kullanıcıya tek monitör yetmiyor. Tek bilgisayarda iki monitör ile çalışmak kullanım deneyimini epey artırmakta. Dell bu durumun farkında olacak ki yeni patentinde iki adet ekrana yer vermeyi planlıyor. Son yıllarda pek çok teknoloji devi patent başvurusunda bulunuyor ancak Dell’in almış olduğu son patent oldukça dikkat çekiyor.

Dell’den Çift Ekranlı Laptop Geliyor

Dell’den Çift Ekranlı Laptop Geliyor

Dell’in patent başvurusu için tasarladığı çizim, bilgisayar dünyasında bugüne kadar hiç yapılmamış bir şeyi ortaya koyuyor. Şirket ayrılabilir iki ekranlı bir laptop geliştirmeyi planlıyor. Hazırlanan tasarıma göre tek bir laptop üzerinde iki ayrı ekranı kullanmak mümkün olacak. Dell söz konusu iki ekranlı dizüstü bilgisayar için patent başvurusunu 3 Ocak tarihinde ABD Patent ve Marka Ofisi’ne yaptı.

Tasarlanan iki ekranlı laptop, kullanıcılara hem dizüstü bilgisayar hem de tablet deneyimini vadediyor. Geliştirilen bilgisayar Windows platformu için ortaya çıktı. Bugüne kadar bilgisayar dünyasında sadece dizüstü ve masaüstü modeller üretiliyordu. Günümüzde ise ekranı ayrılabilen, dönebilen ve katlanabilen ekrana sahip bilgisayarlar üretilme başlandı. Dell’in aldığı son patent bunu bir üst aşamaya yükseltebilir.

Geliştirilecek olan laptopu sadece bilgisayar olarak kullanmak isteyenler için sadece ekranı yukarı kaldırmak yeterli. Tablet olarak kullanmak isteyen kullanıcılar ise alttaki ekranı yerinden çıkarması gerekiyor. Ayrıca sunum yapmak isteyenler için ekran her açıya dönüş gerçekleştirebiliyor. Dell’in almış olduğu patent hayata geçer mi bilinmez. Ancak bilgisayar dünyası için heyecan verici bir fikir olduğunu söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum