Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

DeFi Protokollerinde Kilitli Değerler Bir Yılda 10 Kat Arttı

Kilitlenen toplam değer, son 12 ayda %936 arttı.
DeFi Protokollerinde Kilitli Değerler Bir Yılda 10 Kat Arttı

DappRadar tarafından yapılan yeni araştırma, merkezi olmayan finans ve paraya çevrilemez token (NFT) pazarlarının bu yıl içerisinde ne kadar büyüdüğünü ortaya koydu. Raporda son trendlerin NFT’lerde ve blok zinciri oyunlarında önemli bir büyüme olduğu, ancak DeFi’nin hala önemli bir değer ürettiğini bildirildi.

Verilere göre son bir yıl içerisinde DeFi platformlarda kilitli varlıkların değerinde %936 oranında artış kaydedildi. Bu varlıkların değeri 115 milyar dolara ulaştı. Binance Smart Chain, Solana gibi yükselen merkeziyetsiz ağlara rağmen, Ethereum ağının DeFi’deki üstünlüğü sürüyor.

DeFi kilitli varlıklar
Kaynak: DappRadar

Rapor, sektörün TVL’sinin 23 Temmuz ile 5 Eylül arasında %75 büyüdüğünü ve tüm zincirlerde 195 milyar dolarlık bir zirveye ulaştığını ekledi. Araştırmanın derlendiği sırada, DeFi’de kilitlenen tüm teminatların %68’i Ethereum’a dayanıyordu. BSC, şu anda kilitli olan 17,8 milyar dolar veya toplamın %15,5’i ile TVL açısından ikinci en büyük blok zinciri olarak görünüyor.

Rapor, NFT’lerin Ağustos ayında toplam 5.2 milyar dolarlık işlem gören rekor hacimler gördüğünü içeriyor Ethereum aynı zamanda blok zincirindeki tüm hacmin %90’ı ile NFT sahnesindeki baskın ağ konumunda.

NFT platformu OpenSea pazar lideridir ve satıcılar için USDC, DAI ve Polygon (MATIC) seçenekler olmasına rağmen işlemlerinin %99,7’si Ethereum’da gerçekleşiyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum