Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

DeFi Borsası Uniswap, SEC Tarafından Araştırılıyor

Avukatların, Uniswap'ın pazarlama ve yatırımcı hizmetleri hakkında araştırmalar yaptığı belirtiliyor.
DeFi Borsası Uniswap, SEC Tarafından Araştırılıyor

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun, dünyanın en büyük merkezi olmayan kripto para borsası Uniswap ile ilgili araştırmalar yaptığı bildirildi.

Çıkan habere göre ABD’nin menkul kıymetler düzenleyicisi, Uniswap’ın ana geliştiricisi Uniswap Labs hakkında bir soruşturma başlattı.

İcra avukatlarının konuya aşina olan isimsiz kaynaklara atıfta bulunarak Uniswap’ın pazarlama ve yatırımcı hizmetleri hakkında bilgi aradıkları iddia ediliyor.

UNI günlük tablo
Kaynak: TradingView

Uniswap Labs sözcüsü, firmanın sektörü yöneten yasa ve yönetmeliklere uymaya ve herhangi bir soruşturmada onlara yardımcı olacak düzenleyicilere bilgi sağlamaya devam edeceğini söyledi.

SEC’in inceleme haberi sonrasında Uniswap’ın tokeni UNI, %8’e yakın bir düşüş yaşadı ve 28.50 dolara kadar geriledi. Kayıplarını geri alan kripto para an itibariyle 29.50 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Uniswap, kullanıcıların merkezi bir varlık olmadan Ethereum tabanlı kripto paralar arasında geçiş yapmalarını sağlayan merkezi olmayan bir platformdur. Son dönemde DeFi platformlar büyük işlem hacimlerine ulaşıyor.

CoinMarketCap verilerine göre Uniswap’ın son 24 saatlik işlem hacmi 1.5 milyon dolar seviyesinde. Borsa kendi alanının en büyük platformu olarak biliniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum