Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

DBS Bank, Hedera Yönetim Konseyine Katıldı

DBD konseye katılan ilk Güney Doğu Asya bankası oldu.
DBS Bank, Hedera Yönetim Konseyine Katıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Singapurlu DBS Bank, küresel gruplaşmaya katılan ilk Güneydoğu Asya Kredi Kuruluşu olan Hedera Yönetim Konseyi’ne katıldı. Kredi kuruluşu, belirtilen hedefi kamu ağ şirketlerine istikrar ve sürekli ademi merkeziyetçilik getirmek olan Google, IBM, LG ve diğerleri gibi ağır toplar arasına katılıyor.

Banka, 39 diğer teknoloji, kurumsal ve kar amacı gütmeyen ağır ağırlıktan oluşan bir konseyde yer alacak. Hedera Yönetim Konseyi, Hedera Hashgraph ağının DeFi, NFT, CBDC, oyun ve diğer sektörlerde benimsenmesini artırmayı amaçlıyor.

Konsey üyeleri, en fazla iki dönem için uzatılabilen ilk üç yıllık bir görev süresi ile hizmet ediyor. Üyeler, ağdaki yazılım değişikliklerini yönetmek için tasarlanmış kararlarda eşit oy haklarına sahipken, istikrar ve sürekli merkeziyetçilik sağlıyor.

DBS Grup Bilişim Kurulu Başkanı Jimmy Ng, paydaşlarına somut faydalar sağlayan daha fazla kullanım vakasını araştırmak için Hedera Yönetim Konseyindeki meslektaşlarına katılmayı dört gözle beklediklerini söyledi.

29.000’den fazla çalışanı olan DBS, pandemiden kaynaklanan potansiyel risklere karşı tampon olarak ayrılan daha yüksek toplam tahsisatlar nedeniyle 2020 için net tam yıl net karında %26 düşüşle 3,5 milyar dolar zarar bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%