Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

DBS Bank’ın 2021 İlk Çeyrekte Kripto Para Hacmi 10 Katına Çıktı

Singapur’un en büyük bankası kripto varlıklarında büyük artış yaşadı.
DBS Bank’ın 2021 İlk Çeyrekte Kripto Para Hacmi 10 Katına Çıktı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasası güncel verilere göre 2.2 trilyon dolar değerlemeye ulaşmış durumda. Bu denli bir büyüme finans sektörünün de yatırımlarını hızlandırmasını sağlıyor. Singapur’un en büyük bankası DBS Bank, geçtiğimiz yılın Aralık ayında müşterilerine kripto para hizmeti vermeye başlamıştı.

Banka kripto hizmetini başlatmasının ardından yılın ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. DBS finans müdürü Chng Sok Hui, bankanın üç aylık net karının tarihte ilk kez 2 milyar doları aşarak önceki çeyreğe göre iki katına çıkarak rekor bir performans gösterdiğini söyledi.

Günlük İşlem Hacmi 10’a Katlandı

Günlük İşlem Hacmi 10'a Katlandı

DBS CEO’su Piyush Gupta ise bankanın yeni başlatılan kripto platformu DBS Digital Exchange’in bankanın en son dönüm noktasında önemli bir rol oynadığını ve platformun günlük işlem hacimlerinde on kat artış göstererek 30-40 milyon dolara ulaştığını ifade etti.

Şirket 2021 yılının 2. çeyreği için planlanan ilk güvenlik token teklifi de dahil olmak üzere yeni başlatılan kripto borsası için daha fazla plan yapıyor. Gupta ayrıca, küresel bankalar arası işlemlere odaklanan yeni bir blok zinciri girişimi oluşturmak için ABD yatırım bankası JPMorgan ve Singapur devlet yatırım şirketi Temasek ile iş birliği yaptıklarını hatırlattı.

DBS ve JPMorgan’ın blockchain destekli sınır ötesi ödemeleri Singapur doları ve ABD dolarını içeren testleri içerecek. Bankanın CEO’su, Euro, sterlin ve diğer bankaları aktif olarak sistemin bir parçası haline getirdiklerini ifade etti. Gupta, bunu yapmaları halinde, ödemeler için oyunun kurallarını değiştiren bir altyapının önemli bir parçası olacaklarını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%