Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kadına Şiddet Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) 4. Olağan Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kadına Şiddet Açıklaması
Yorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Kadına şiddetle mücadelede yeni reform paketini yakın zaman içerisinde TBMM’ye getireceklerini söyledi. KADEM 4. Olağan Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulunan Erdoğan, kadın cinayetlerinde iyi hal indirimi olmayacağını belirtti.

İnsani siyasi sosyal ekonomik her alanda kadınların mesafe kat etmelerini sağladıklarını belirten Erdoğan, “Öldürme eylemini insan olan hiç kimse kabul edemez. Bu tür hadiseleri sıfırlayana kadar görevimizi yapmış sayılmayız. Kasten öldürme ve yaralama suçları kadına karşı işlenmişse cezalar daha da artacak.” açıklamasında bulundu.

Erdoğan Kadem 4. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu
Kaynak: Twitter

Yapılacak düzenleme ile beraber kadına yönelik şiddette, faillerin somut pişmanlık ifadesi içermeyen hiçbir davranışı indirim nedeni olmayacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, takım elbise ve kravat takarak sergilenen tiyatrovari hareketler üzerinden indirim uygulanmayacağını, işkence ve eziyet gibi suçların cezasının artırılacağını belirtti.

Taslağı üzerindeki çalışmaları biten kadına şiddetle mücadelede yeni reform paketini en kısa sürede TBMM’nin gündemine getireceklerini ifade eden Erdoğan, “Baro tarafından ücretsiz avukat görevlendirilecektir. Türkiye’de kadın hakları konusundaki çifte standardın en bariz örneği 28 Şubat uygulamasıdır.” diye konuştu.

Erdoğan düzenleme sonrası şiddet mağduru kadınların talep etmeleri halinde baro tarafından ücretsiz avukat edinebileceklerini belirtti. Bu kapsamda nikahlı veya boşanmış eşe karşı işlenen tehdit suçlarına verilecek cezaların da alt sınırının 6 aydan 9 aya çıkartılacağını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu