Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hayat Pahalılığı Açıklaması

Vatandaşın en önemli şikayetinin hayat pahalılığı olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kimseyi enflasyona ezdirmeyeceklerini belirtti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hayat Pahalılığı Açıklaması
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuruluşundan Günümüze Milletvekilleri ve İl Başkanları Toplantısı’nda açıklamada bulundu. Daha önceki söylemlerinde olduğu gibi AK Parti’nin kadro değişimlerini bayrak yarışı olarak gördüklerini yineledi.

AK Parti ailesi içinde yer alan herkesin Türkiye’nin son 20 yılında elde edilen kazanımlarda payı ve katkısı olduğunu belirtti. Bu durumu “Partimizi medeniyetimizin, tarihimizin ve ülkemizin tüm birikimini ortaya koyan bir büyük resim olarak değerlendiriyorum.” sözleriyle yorumladı. AK Parti’nin Ağustos ayında 21. yılını geride bırakacağını söyleyen Erdoğan, buranın parti çatısı altında hizmet eden herkesin evi olduğunu ifade etti.

“İnsan kendi evine sahip çıkmak, büyütmek, güçlendirmek için herhalde davet beklemez. Ülkemizin en kıymetli birikimi, paha biçilmez zenginliği bugün buradadır. Bu değerli birikim ülkenin ve milletin çok büyük fedakarlık, bedellerle, ayırdığı vakitle elde edilmiştir. Ne parti, ne ülke olarak böylesine bir hazineye sırt çeviremeyiz, böyle bir vebalin altına giremeyiz.” dedi.

Türkiye’yi darbecilerin elinden hep birlikte kurtardıklarını, bugün içinde bulunduğumuz kritik dönemde de aynı azimle çalışılması gerektiğini söyledi. Aktif çalışma hayatı bitirildiğinde, herkesin üzerine düşeni yaptığından emin olmasını istediğini aktardı.

Sözlerine “Sizleri bir kez daha saflarınızı sıklaştırmaya özellikle davet ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünde 2023 hedeflerimize ulaşmak, ülkemizin büyük emek ve zahmetle elde ettiği kazanımlarını korumak, büyük Türkiye inşasını tamamlamak için mücadele bayrağını yükseltelim diyorum.” diyerek devam etti.

“2023 Haziran’ında Seçim Zaferini Beraber Kutlayacağız”

“2023 Haziran'ında Seçim Zaferini Beraber Kutlayacağız”
Kaynak: Twitter

Birlik ve kardeşlik dayanışması güçlü olduğu sürece aşılamayacak sorun olmadığını söyleyen Erdoğan, 2023 Haziran’da seçim zaferini beraberce kutlayacaklarını dile getirdi.

Forum Metaverse toplantısına değinen Cumhurbaşkanı, akademisyenler ve gençlerle geleceğin teknolojilerini konuştuklarını söyledi.

Daha sonra sözü hayat pahalılığına ve faturalara getirdi. Kurdaki istikrarsızlığı alınan tedbir ve mekanizmalarla önemli ölçüde kontrol altına aldıklarını, küresel emtia fiyatlarındaki dalgalanmanın tetiklediği hayat pahalılığına karşı vatandaşları koruduklarını belirtti.

Memur ve işçi maaşlarında zamlara, enerji sübvansiyonuna kadar pek çok adım atıldığını, elektrik, doğal gaz ve akaryakıt desteği için geçen yıl 165 milyar liralık kaynak kullandıklarını açıkladı. Vergi kayıplarıyla bu rakamın 200 milyar liranın üzerinde olduğunu ve bu yıl sonuna kadar 300 milyar lirayı bulmasını beklediklerini ifade etti.

“Vatandaşımızın en önemli sıkıntı ve şikayetinin hayat pahalılığı olduğunu biliyoruz. Hayat pahalılığının önüne geçmek, vatandaşımızı enflasyona ezdirmemek boynumuzun borcudur.” diyen Erdoğan, Türkiye’nin yatırım, istihdam, üretim, ihracat için çalışan insanların devletinden her türlü desteği aldığı bir ülke olduğunu ifade etti.

İnsanların gelirini korumak için ekonomi politikalarını sürdüreceklerini, sosyal destek programını artıracaklarını ve hiçbir vatandaşın aç açıkta kalmadığı bir sistemle hedeflerine yürüyeceklerini sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu