Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ayçiçek Yağı ve Akaryakıt Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan'ın gündeminde ayçiçek yağı ve akaryakıt fiyatlarındaki artış vardı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ayçiçek Yağı ve Akaryakıt Açıklaması
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her hafta Çarşamba günü düzenlenen AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Son günlerde Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşa ve beraberinde artan fiyatlara değinen Erdoğan, enflasyonun küresel bir sorun olduğunun mesajını verdi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle petrol fiyatlarında büyük artış yaşandı. Ayrıca son günlerde marketlerde ayçiçek yağı kuyrukları en çok konuşulan konular arasında yer aldı.

Erdoğan: Enflasyon Ülkemize Has Değil

Erdoğan: Enflasyon Ülkemize Has Değil

Erdoğan’ın gündeminde bu konu vardı. Grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonun ülkemize has bir sorun olmadığını ve gelişmiş ülkelerin de aynı sıkıntılarla boğuştuğunu vurguladı.

Küresel emtia fiyatları ve kurdaki yükselişin ülkemize yansımasından kaynaklanan bir hayat pahalılığı ile karşı karşıya olduğumuzu belirten Erdoğan, gıda fiyatlarındaki dalgalanmaları takip ettiklerini ve önümüzdeki günlerde fiyat istikrarı için her türlü tedbiri alacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca kur korumalı mevduat ve katılma hesabı uygulamasına vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini belirtti ve bugüne kadar hesaplarda biriken tutarın 550 milyar lirayı bulduğunu kaydetti.

Son günlerde akaryakıt fiyatlarındaki artışa da değinen Erdoğan, küresel piyasaların etkisini takip ettiğini söyledi ve “Her konuda vatandaşlarımız lehine yapılabilecek ne varsa hayata geçireceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.” ifadelerini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu