Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni Hastaneleri Süratle Hizmete Açıyoruz

Saat 15:54’te başlayan kabine toplantısı sonrasında ulusa sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınıyla mücadelede diğer ülkelerden daha iyi durumda olduğumuzu söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni Hastaneleri Süratle Hizmete Açıyoruz
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 4,5 saat süren kabine toplantısı sonrasında ulusa sesleniş konuşması yaptı. Video konferans şeklinde yapılan toplantıda tüm dünya gibi Türkiye’nin de mücadele ettiği koronavirüs salgınını önlemek amacıyla alınan tedbirler ve hayata geçirilen çalışmalar ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan virüsün ülkemizde görüldüğü ilk günden bu yana Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda adım attıklarını belirtti. Şu an için yoğun bakım yatağı, sağlık malzemeleri ve ilaç bakımından herhangi bir eksiğimizin olmadığını söyledi.

Yeni hastanelerin açılacağını ve mevcut durumdakilerin güçlendirildiğini belirtti.

Yeni Hastaneler AçılıyorTürkiye’nin Covid-19 salgınında tedbirleri diğer ülkelere kıyasla çok daha çabuk aldığını söyleyen Erdoğan, bu süreçte en önemli şeyin sağlık sistemimizi ayakta tutmak olduğunu belirtti.

Bu nedenle sağlık kuruluşlarının araç ve gereç imkanlarının yüksek oranda olması gerektiğini, bu sayede daha fazla hastaya müdahale edileceğini dile getirdi.

Mevcut hastanelerin güçlendirildiğini, yenilerinin ise hızla hizmete açılacağını söyledi. 600 yataklı Okmeydanı Hastanesi’ni bugün itibarıyla devreye soktuklarını belirtti.

Mayıs ayında ise 520’si yoğun bakım olmak üzere 2 bin 682 yatak kapasiteye sahip İkitelli Şehir Hastanesi’nin açılacağını duyurdu. Türkiye’nin kendi gıda malzemesini kendi üreten bir ülke olduğu için bu konuda da herhangi bir sıkıntı yaşamadığımızı dile getirdi.

Türkiye üretimi devam ettirmek ve çarkların dönmesini sağlamak zorunda olan bir ülkedir.

Türkiye Üretimi Devam Ettirmek Zorunda Olan Bir Ülkeİnsanların acil olmadıkça evlerinden çıkmamaları gerektiğini yineledi. Gerekirse şehir içi ulaşıma da sınırlama getirileceğini vurguladı. Şu an 39 yerleşim biriminin karantina alındığını hatırlattı.

Faaliyetlerini devam ettiren şirketlerin çalışanlarının sağlığını korumak için tedbirlerini üst düzeyde almaları gerektiğini belirtti. Bu süreçte vatandaşların evlerinde ne kadar çok durursa, salgının da o kadar çabuk kontrol altına alınacağını ifade etti.

Milli dayanışma kampanyası başlattıklarını söyleyen Erdoğan, kendisinin 7 aylık maaşını bağışladığını duyurdu. Tüm milletvekili, işadamı ve hayırsever vatandaşlara bu kampanyaya katılmaları için çağrıda bulundu.

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Sayın Cumhurbaşkanı, “Hiçbir virüs bizim birliğimizden, beraberliğimizden, kardeşliğimizden daha güçlü değildir. Hiçbir hastalık önümüzdeki aydınlık yarınların önüne geçemez. Hiçbir tehdit bizi hedeflerimize vazgeçiremez. Çünkü biz Türkiye’yiz. Çünkü biz Türk Milletiyiz.” şeklinde konuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu