Yatırım yapmaya başla!

Çinli Teknoloji Şirketi, Musical.ly’e Neden Ederinden Yüksek Değer Biçti?

Çin’in popüler haber akışı uygulaması Toutiao, Musical.ly için milyonlar ödemeye hazır. Peki, popülaritesi giderek azalmakta olan uygulama için neden böyle bir bonkörlük yapıyor?
Çinli Teknoloji Şirketi, Musical.ly’e Neden Ederinden Yüksek Değer Biçti?

Çin’in ünlü haber akışı uygulaması Toutiao, Z kuşağı arasında popüler olan Musical.ly için milyon dolarlar ödeyecek. Şirket tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmasa da kaynaklar Toutiao’nun da sahibi olan Beijing Bytedance Technology’nin, müzikli video uygulaması Musical.ly için 800 milyon dolar ila 1 milyar dolar arasında ödeme yapacağını söyledi.

Peki, eski bir Microsoft çalışanı tarafından kurulan Toutiao, popülerliğini kaybetmekte olan bir şirketi satın almayı neden bu kadar çok istedi?

Musical.ly isimli uygulamanın 60 milyon kullanıcısı olduğu ama bu sayıya ilk yıllarında ulaştığı belirtiliyor.

Musical.ly geçtiğimiz yıl daha popülerdi ve o zamanlarda ederi 500 milyon dolar civarındaydı.Yani uygulama, kullanıcı sayısı giderek artan değil ilk etapta çıkış yapıp sonra yerinde sayan girişimler arasında diyebiliriz. Kaldı ki Musical.ly geçtiğimiz yıl daha popülerdi ve o dönemde bile ederi 500 milyon dolar civarındaydı. Yani Toutiao’nun düşüşte olduğu söylenebilecek bu uygulamaya ederinden çok daha yüksek bir fiyat biçmesi, epey ilgi çekti.

Büyük hedefleri olan Toutiao’nun kurucusu Yiming Zhang, uygulamayı içerik üreticilerinin ve markalarının yeni piyasalara açılması için kullanacaklarını dile getirdi.

Toutiao, Musical.ly'i satın aldıYiming Zhang, geçtiğimiz aylarda bir diğer popüler video uygulaması olan Flipagram’ı da satın almış, pek çok kişiye göre ABD merkezli uygulamayı alarak dünyaya açılacağının sinyallerini vermişti. Anlayacağınız; Eylül 2017 itibariyle günlük 120 milyon kullanıcı sayısına ulaşan Çinli şirket teknoloji devi olma yolunda hızla ilerliyor gibi görünüyor.

Ayrıca uzun süredir kendi uygulamaları içinde yapay zekaya milyarlık yatırımlar yapan şirketin, Toutiao’ya fon sağlamaya çalıştığı söyleniyor. Yani dünya devleri arasına girmek isteyen Çinli Toutiao’nun ismini ilerleyen günlerde büyük ihtimalle daha sık duymaya başlayacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum