Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çin Zhejiang’da Kamu Kurumunda Kripto Para Madenciliği Soruşturması Başlatıldı

Çin anakarasında son dönemde kripto para madenciliğine yönelik sert adımlar devam ediyor.
Çin Zhejiang’da Kamu Kurumunda Kripto Para Madenciliği Soruşturması Başlatıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bilindiği üzere Çin’de madencilik faaliyeti son derece yaygın durumda ve bazı eyaletlerde elektrik kesintileri yaşandığı belirtiliyordu.

Zhejiang Siber Uzay İdaresi, hükümet ve Komünist Parti kurumları, devlete ait işletmeler ve kamu yüksek eğitim ve araştırma enstitüleri içinde kripto para madenciliği yapanları hedef alan bir soruşturma başlattığını duyurmuştu.

Zhejiang hükümeti, soruşturmanın eyalette kripto para madenciliğine dahil olduğuna inanılan yaklaşık 4.700 IP adresini taradığını söyledi. Soruşturöada kripto varlıkları çıkarmak için devlet tarafından finanse edilen kamu hizmetlerini ve tesisleri kullanan 184 IP adresi aracılığıyla 77 kamu kuruluşu daha tespit edildi.

Eyalet y etkilileri 119 IP adresine dayalı olarak 20’den fazla kamu kuruluşunda yerinde denetimler başlattı ve sorumlu tutulan personele disiplin cezalarına ek olarak bu operasyonların durdurulmasını emretti.

Ethereum’un ağ hash oranının tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmaya devam etmesi, Çinli eter madencilerinin yaz boyunca artan baskıya rağmen geri adım atmadığını gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde en büyük Ethereum madencilik havuzu olarak bilinen Sparkpool, Çin’deki operasyonlarını durdurma kararı almıştı. Artan baskılar, bölgedeki pek çok madencilik şirketinin başla ülkelere taşınmasına neden oluyor. Madencilerin tercih ettiği bölgelerin başında Kuzey Amerika, Kazakistan ve İran yer alıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%