Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Çin Merkezli Stablecoin, Uluslararası Ticarette Etkin Olmayı Hedefliyor

Conflux, Çin'in dijital yuan olan CBDC'sine sabitlenmiş bir offshore RMB stabilcoini piyasaya sürme teknolojisini sağlayacak.
Çin Merkezli Stablecoin, Uluslararası Ticarette Etkin Olmayı Hedefliyor

Dünyanın dört bir yanındaki finans otoriteleri, stablecoin’lerin düzenlemesi konusunda giderek daha fazla endişe duyuyor. Çin’deki bir şirket ise, uluslararası ticaret için yeni bir yuan’a sabitlenmiş stablecoin’i denemeye hazırlanıyor.

Conflux’un küresel operasyonlar başkanı Chris Banbury, firmanın Çin’in merkez bankası dijital para birimi (CBDC) dijital yuan’a sabitlenmiş bir offshore renminbi (RMB) stabilcoini piyasaya sürmek için teknoloji sağlayacağını söyledi.

Banbury, projenin dijital yuan’a yalnızca resmi bir entegrasyon olmadan fiyat olarak sabitleneceğini belirtti ve ve tokenin diğer para birimlerine karşı nasıl işlem gördüğünü araştıracaklarını ifade etti.

Banbury, Tether ve USD Coin gibi popüler stablecoin’lerin aksine, yaklaşmakta olan offshore RMB stablecoin’in tamamen merkezi olmadığı için özel bir ürün olmayacağını söyledi. Yönetici, işlevselliği küresel ticaretle sınırlı olacağı için yeni stablecoin’in “offshore RMB stablecoin” olarak adlandırıldığını belirtti.

CBDC’yi piyasaya süren dünyanın ilk ülkelerinden biri olan Çin, yerel yetkililerin bu yıl birden fazla madencilik çiftliğini kapatması ve kripto ticareti işlemlerini askıya almasıyla sıkça gündeme gelmişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum