Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çinli Madenciler GPU’larını İkinci El Ticaret Sitelerinde Satışa Çıkarıyor

Hükümetin baskısı madencilerin ürünlerini satışa çıkarmasına neden oluyor.
Çinli Madenciler GPU’larını İkinci El Ticaret Sitelerinde Satışa Çıkarıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Çin hükümetinin son dönemde kripto para madencilerine yönelik baskısı, kullanımda olan GPU’ların farklı şekilde değerlendirilmesine neden oluyor. Madenciler elindeki ekran kartlarını ikinci el ticaret sitelerinde satışa çıkarıyor.

Ülkenin en büyük t-ticaret platformu Alibaba’ya ait olan Xianyu’da GPU ilanlarında artış yaşanıyor. Hükümet Bitcoin ve madencilik faaliyetlerini, bölgelerdeki enerji arzını korumak adına kısıtladığını belirtiyor.

Hash Oranları Düştü

Hash Oranları Düştü
Kaynak: Blockchain.com

Madenciler artan baskılar sonrası başka ülkelere taşınmaya başladı. Bu durum Bitcoin ve Ethereum’daki hash oranının düşmesine neden oldu. Platformda satışa çıkan ekran kartlarının hepsi kullanılmış olduğu için fiyatlar değişiklik gösteriyor.

Diğer yandan Sichuan’daki bazı küçük Bitcoin madenciliği çiftliklerinin, hidroelektrik santrallerinden doğrudan sağlanan enerjiyle hala faaliyette olduğu belirtiliyor. Madencilik müşterileri arayan ikinci bir barındırma hizmeti sağlayıcısı da tesisin hidroelektrik santrali içinde inşa edildiğini söyledi.

Çin hükümetinin madencilere yönelik artan baskısı, Ethereum hash oranının Mayıs ayından bu yana %20en fazla düşmesine neden oldu. Bitcoin ve Ethereum’daki düşen hash oranı, fiyatın gerilemesinde de önemli rol oynadı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu