Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Çin’in Düzenleyicisi Kripto Paraların Benimsenmesinin Zorluk Olduğunu Düşünüyor

PBoC, yerel oyuncuların dijital yuan sabitli sabit paralarla denemeler yapmasına rağmen kripto karşıtı duruşunu koruyor.
Çin’in Düzenleyicisi Kripto Paraların Benimsenmesinin Zorluk Olduğunu Düşünüyor

Çin hükümeti uzun zamandır kıripto paralara karşı mesafeli ve kısıtlayıcı tutumuyla biliniyor. Çin merkez bankasından bir yönetici, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin hızla benimsenmesinin geleneksel finansal sistem için büyük bir zorluk oluşturduğu konusunda uyardı.

PBoC ödeme ve mutabakat departmanı müdürü Wen Xinxiang, kripto para birimlerinin ve sabit paraların artan popülaritesi konusundaki endişelerini dile getirdi.

Wen, Bitcoin’in piyasa değerinin şu anda 800 milyar doları ve toplam stabilcoin piyasa değerinin 120 milyar doları aştığını işaret ederek, bir ödeme ve uzlaşma forumunda kripto piyasasıyla ilgili büyük riskleri özetledi.

Merkez bankası yetkilisine göre kriptonun temel zorluklarından biri, endüstrinin ticari bankalar ve ödeme kurumları tarafından desteklenen geleneksel ödeme sisteminden ayrı olarak çalışması oluyor.

Wen’in bildirildiğine göre, kripto paralar ayrıca bankaların ödeme hizmetlerinde sorunlara neden olarak takas kuruluşlarının gücünü zayıflatıyor.

Kripto paraların kara para aklama gibi yasa dışı işlemleri kolaylaştırmak amacıyla kullanıldığını belirten Wen, geleneksel finansal sistemin bu araçlara göre daha güvenilir olduğunu düşünüyor.

Wen’in sözleri, yerel yetkililerin birden fazla madencilik çiftliğini kapatması ve kripto ticareti işlemlerini askıya alınmasıyla birlikte, Çin bu yıl kripto ticareti ve madenciliğini çökertmeye devam ederken, Çin hükümetinin kripto karşıtı duruşunu bir kez daha teyit ediyor .Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum