Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Çin’in Devlet Planlama Ajansı Madencilik Yasağının Gözden Geçirilmesini İstedi

Hareket madencilik faaliyetleri konusundaki olumsuz duruşu değiştirme planlarına işaret edebilir.
Çin’in Devlet Planlama Ajansı Madencilik Yasağının Gözden Geçirilmesini İstedi

Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, kripto madenciliğinin aşamalı endüstriler listesine dahil edilmesi konusunda kamuoyu desteği arıyor. Ülkenin makroekonomik planlama dairesi tarafından kamuoyuna yorum çağrısı yapıldı.

Kamuoyu yorumları için yapılan çağrıların bir parçası olarak, ajansın bildirisinde ilgili birimlerden ve her kesimden insandan kamuoyundan geri bildirim istendi.

Kamuoyunun değerlendirme dönemi yaklaşık bir ay sürecek. Konuyla ilgili geri bildirimde bulunmak isteyen üyeler, e-posta, fiziksel posta ve Komisyonun web sitesindeki yorumlar bölümleri üzerinden iletişim kurabilecek.

Komisyon web sitesinde Amerika Birleşik Devletleri’nin dünyadaki baskın Bitcoin madencilik ülkesi olarak Çin’in yerini aldığını belirten bir gönderi yayınladı.

Yapılan araştırmalar da bu durumu doğrular nitelikte. ABD şu anda küresel Bitcoin madenciliği hash oranı dağılımının üçte birinden fazlasını oluşturuyor. Kazakistan ve Rusya sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor.

Pekin’in baskısından önce, Kuzey Amerika’daki kripto madencileri, Bitmain ve MicroBT gibi büyük üreticilerin devasa donanım siparişleri ile kapasitelerini genişletiyordu. Kısıtlamalar gelmeden önce Çinli madenciler küresel Bitcoin hash oranının dörtte üçünü kontrol ediyordu.

Çinli madencilerin yasaklar sonrası, donanımlarını Kazakistan da dahil olmak üzere denizaşırı yerlere taşıdıkları ve Teksas ve Florida gibi eyaletlerin bu şirketlerden bazılarını çekmek istediği bildirildi.



Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



Sponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum