Yatırım yapmaya başla!

Çin 6G Altyapısı için Ar-Ge Çalışmalarına Başladı

Çin Bilim ve Teknoloji Bakanlığı 6G için Ar-Ge faaliyetlerinin başlaması adına uzman ekip kurdu.
Çin 6G Altyapısı için Ar-Ge Çalışmalarına Başladı

Dünyanın en büyük nüfusuna sahip ülkesi Çin teknoloji alanında da yaptığı atılımlar ile global pazarda büyük paya sahip. Günümüzde sektörün öncü teknoloji şirketleri arasında Çin merkezli pek çok firmayı gösterebiliriz. 2019 yılı itibariyle internet altyapılarına dair 5G desteğinin yaygınlaştığına tanık oluyoruz. Henüz sınırlı bir alanda olsa da bazı ülkelerde 5G altyapısı kullanılmaya başlandı. Bununla beraber akıllı telefon üreticileri amiral gemilerinde bu özelliğe yer veriyor.

5G’nin yaygın olarak kullanıldığı ülkelerin başında Çin geliyor. Tabi burada ülkenin önde gelen teknoloji devlerinden Huawei’nin büyük rol oynadığını söyleyebiliriz. Çinli teknoloji devi geliştirdiği ağ ekipmanları ile 5G’nin başrol oyuncularından biri konumunda.

Bu altyapı henüz yolun çok başındayken Çin şimdiden bir sonraki mobil ağ standardı için harekete geçmiş durumda. Ülkede Bilim ve Teknoloji Bakanlığı 6G için araştırma geliştirme çalışmalarının başlaması adına uzman bir ekip kurdu.

Çin 6G için Start Veriyor

Çin 6G için Start Veriyor

5G altyapısı yakın zamanda teknoloji alanında büyük atılımlarda pay sahibi olacak. Nesnelerin interneti teknolojisinde büyük rol oynaması beklenen 5G’nin önümüzdeki yıllarda dünya genelinde hızla yaygınlaşması bekleniyor. 5G’nin kullanım alanı çok sınırlı olduğu şu günlerde Çin şimdiden 6G için harekete geçti. Bilim ve Teknoloji Bakanlığı 6G için kurulan uzman ekibin Pekin’de düzenlenen ‘Altıncı Nesil İletişim Teknolojisi’ için toplandığını duyurdu.

Kurumlar adına katılan 37 kişilik uzman ekibin 6G teknolojisine yönelik Ar-Ge faaliyetlerinde bulunacağı açıklandı. Bakanlık adına açıklama yapan yardımcı Vang Şi, kurulan uzman ekip ile beraber 6G’nin araştırma ve geliştirmesine yönelik faaliyetlerde bulunacaklarını söyledi. Hükümet olarak kurulan uzman ekibi teşvik edeceklerini ve henüz yolun çok başında olduklarını ifade etti.

5G için Yatırımlar Sürüyor

5G için Yatırımlar Sürüyor

Çin’de 1 Kasım itibariyle telekomünikasyon şirketleri ülkenin nüfus olarak yoğun şirketlerinde 5G’yi kullanıma sundu. 2019’un sonuna kadar 50’yi aşkın şehirde 5G altyapısının kullanıma sunulması hedefleniyor. Ülkede altyapının hizmetine sunulmuş 80 bini aşkın baz istasyonu mevcut ve yıl sonunda bu sayının 130 bine çıkacağı belirtiliyor.

5G’nin teknolojinin hemen her alanında büyük atılımlar gerçekleşmesi planlanıyor. Başta otonom sürüş, video oyun ve bulut tabanlı sistemler 5G sayesinde daha iyi bir deneyim sunacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum