Yatırım yapmaya başla!

Chrome Kullanıcıları YouTube’u Çok Daha Etkin Kontrol Edecek

Yazılım devi Google, çatısı altındaki uygulamaları birbirleri ile senkronize hale getiriyor. Chrome tarayıcısına YouTube’u kontrol edecek butonlar geliyor.
Chrome Kullanıcıları YouTube’u Çok Daha Etkin Kontrol Edecek

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri Google, geliştirdiği farklı ürünler ie pek çok sektörde lider konumunda. Bugün itibariyle en çok kullanılan internet tarayıcısının açık ara Chrome olduğunu söyleyebiliriz. Pazarın büyük bölümünü elinde tutan ve Firefox, Opera, Edge gibi rakiplerine büyük fark atan Chrome, sürekli yeni özellikler kazanmaya devam ediyor.

Google’ın bünyesi altında bulunan bir başka platform ise hiç kuşkusuz YouTube. Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube’u ve Chrome’u elinde bulunduran Google, bu iki yazılımı daha çok birbirine bağlamaya hazırlanıyor. Google, Chrome’a getireceği yeni butonlar ile tarayıcı üzerinden YouTube kontrolünü en etkin seviyeye getirmeye hazırlanıyor.

Google diğer yandan Chrome’daki reklamlara yeni düzenlemeler getiriyor. Daha önce istenmeyen reklamları kaldırmaya başlayan şirket, tarayıcıda yüksek kaynak tüketimi yapan reklamları da engellemeyi planlıyor.

Chrome için YouTube Butonları Geliyor

Chrome için YouTube Butonları Geliyor

Chrome kullanıcılarının internet üzerinde en çok ziyaret ettiği sitelerin başında hiç kuşkusuz YouTube geliyor. Google ise Chrome kullanıcılarının bu deneyimine yönelik yeni bir özellik geliştiriyor. Bundan böyle artık Chrome kullanıcıları tarayıcının üzerinde yer alacak butonlar ile YouTube üzerinde videoları kontrol edebilecek. Bu butonla ile video üzerinde ses ayarlaması, durdurma ve başlatma gibi birincil işlevler yapılabilecek.

Global Media Controls UI adı verilen özelliğin YouTube’u yoğun kullanan kişileri fazlasıyla memnun etmesi bekleniyor. Özelliğin üzerinde henüz çalışılıyor ve Canary V77 sürümünde yer aldığı belirtiliyor.

İlerleyen günlerde kararlı sürümde YouTube butonlarının görülmesi bekleniyor. Bu arada özellik şu an için sadece YouTube için geçerli. Ancak ilerleyen süreçte Vimeo, Dailymotion gibi farklı video platformlarında bu butonların çalıştığını görebiliriz.

Reklamlara Düzenleme Geliyor

Reklamlara Düzenleme Geliyor

İnternet sitelerinin büyük bölümünde reklam gösterimleri mevcut. Bu reklamlar web sayfalarının başlıca gelir kaynaklarını oluşturuyor. Ancak daha fazla gelir elde etmek adına aşırıya kaçan reklamlar da yok değil.

Bu reklamlardan bazıları cihazlar üzerinde fazla kaynak tüketimi yaşanmasına neden oluyor. CPU kullanımını gereğinden fazla yapan reklamlar için Google harekete geçiyor.

Geliştirilecek yeni sistem ile sayfalardaki reklamlar CPU’yu yüzde 60’tan fazla yormayacak. Yüksek kaynak tüketimi yapan reklamlar şirket tarafından engellenecek. Reklam gösterimleri Google’ın başlıca gelir kaynaklarından biri olmasına rağmen şirketin kullanıcı deneyimini ön planda tuttuğunu söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum