Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Chrome Android Sürümünün Sekme Görünümü Yeniden Tasarlanıyor

Google’ın popüler tarayıcısı Chrome’da Android sürümünde yeni sekme görünümünün yeniden geliştirildiği belirtildi.
Chrome Android Sürümünün Sekme Görünümü Yeniden Tasarlanıyor
Yorum

Google’ın gözde tarayıcısı Chrome, dünya genelinde en çok kullanılan web tarayıcısı olma özelliğine sahip. Geçen zaman içerisinde ilk önce masaüstü için geliştirilen tarayıcı daha sonrasında mobil sürümleri de geliştirildi. Google, milyonlarca kullanıcıya sunduğu Chrome’u daha iyi bir kullanım deneyimi sunmak adına sürekli güncelliyor.

Yazılım devi geçtiğimiz günlerde Chrome’a klavyedeki multimedya tuşlarını destekleyecek özellik geliştirdiğini açıklamıştı. Son olarak gelen haber Android kullanıcılarını ilgilendiriyor. Masaüstünde olduğu gibi mobil işletim sistemlerinde de en çok kullanılan web tarayıcısı olan Chrome, bu sefer yeni sekme görünümünü geliştirmeye başladı.

Chrome Yeni Sekme Görünümü Değişiyor

Chrome Yeni Sekme Görünümü Değişiyor

Google’ın deneysel tarayıcı olarak geliştirdiği ve açık kaynak kodlu olan Chromium’da kullanılır durumda olan özellik Android sürümü için kullanıma sunulacak. Değişecek olan yeni sekme görünümü ile kullanıcılar aradıkları web sayfasını daha hızlı bulma imkanına sahip olacaklar. Aslında Chrome’un mobil tarayıcısının sekme yönetim penceresi pek çok kullanıcı tarafından beğeniliyor.

Ancak bu görünümden rahatsız olan kullanıcıların olduğu da biliniyor. Memnun olmayan kişiler ağırlıklı olarak tek el ile sekmeler arasında rahat bir şekilde geçiş yapamadıklarını belirtiyor. Geliştirilen yeni arayüz ile tablo şeklinde yeni sekme görünümü kullanıma sunulacak. Paylaşılan resimde görüldüğü üzere tek seferde daha fazla sekmeyi görmek mümkün olacak.

Uygulamanın geliştirici sürümü olan Chromium’u kullananlar adres satırına Chrome://flags yazdıktan sonra, #enable-tab-grid-layout komutu ile yeni görünümü test etme imkanı bulabilirler. Açık kaynak kodlu tarayıcıda aktif halde olan yeni sekme görünümü yakın zamanda Play Store üzerinden tarayıcının resmi sürümü üzerinden kullanıma sunulmuş olacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu