Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cardano Kurumsal Yatırımcılardan Büyük İlgi Gördü

ADA yükselişinin ortasında kurumsalların ilgisini çekiyor.
Cardano Kurumsal Yatırımcılardan Büyük İlgi Gördü
Son Güncelleme: 
Yorum

Cardano geçtiğimiz günlerdeki yakaladığı dalga ile tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 3 dolara ulaşmasının ardından geçen hafta önemli kurumsal yatırım çekti.

CoinShares tarafından yayınlanan en son haftalık dijital varlık fonu akışı raporu, Cardano yatırım ürünlerinin 10.1 milyon dolar değerinde giriş gördüğünü gösteriyor.

Genel olarak, dijital varlık yatırım ürünleri önceki hafta 24 milyon dolar giriş gördü. Altcoinler artık yönetim altındaki toplam dijital varlıkların (AUM) yaklaşık %32’sini temsil ediyor.

Coinshares haftalık kurumsal girişler
Kaynak: CoinShares

Küresel kripto AUM’daki altcoinlerin hakimiyeti, Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan %35’e ulaşmıştı. Bu kurumsalların altcoinlere olan ilgisinin her geçen gün daha da arttığını gösteriyor.

Ethereum, Cardano, Solana ve Polkadot ile ilgili kurumsal yatırımlardaki son sıçramaya rağmen, Bitcoin’in kurumsal girişleri geriledi. BTC yatırım ürünleri geçen hafta 3,8 milyon dolar değerinde çıkış gördü.

ADA günlük grafik
Kaynak: piyasa.paratic.com

Kripto para yatırım ürünlerindeki genel kurumsal girişlerdeki son sıçrama, altcoinlerin olumlu piyasa duyarlılığını ortaya koyuyor. Ethereum, Cardano ve Solana geçen hafta toplam 30 milyon dolar değerinde giriş çekti.

Fiyat hareketi olarak, Cardano ve Solana bu ay tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Cardano son veriler itibariyle 88 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 2.75 dolar civarında işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu