Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cardano, Coinbase Pro Borsasında İşleme Açıldı ve %18 Yükseldi

Cardano düşük enerji maliyetleri ile gelecekte Ethereum’a rakip olabilir.
Cardano, Coinbase Pro Borsasında İşleme Açıldı ve %18 Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, listeleme defterinin genişlemesinin bir parçası olarak , borsanın profesyonel ticaret platformu Coinbase Pro’daki desteklenen varlıklara Cardano’yu resmi olarak ekledi. Bu gelişme ABD kripto para borsasının teklifini daha da genişletmek ve çeşitli yeni dijital varlıkları meşrulaştırmak için son zamanlarda yaptığı önemli bir hamle olarak gösteriliyor.

Listeleme haberi ile beraber ADA’nın işlem hacmi arttı ve günlük grafikte yüzde 18 değer kazandı. Kripto para an itibariyle 1.23 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ethereum’dan sonra bir sonraki büyük şey olarak lanse edilen Cardano (ADA), yüksek enerji maliyetleri olmadan işlemleri doğrulayan bir proof-of-stake konsensüs protokolü üzerine inşa edilmiş bir blockchain platformuna sahip.

ADA 10 Kat Değerlendi

ADA 10 Kat Değerlendi
Kaynak: piyasa.paratic.com

Kripto para aralık ayında 0.12 dolar seviyelerine kadar düşmüştü. Aradan geçen zaman içerisinde 10 katın üzerinde bir atış yaşandığı görülüyor. CoinMarketCap verilerine göre Cardan, 38 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ve 8 milyar dolarlık 24 saatlik piyasa hacmine ulaştı.

Dördüncü sıraya yükselen ADA, bir noktada şubat ayında piyasa değeri bakımından en büyük 3. kripto para birimi olarak ortaya çıkmıştı. Cardano’nun üzerinde Bitcoin ve Ethereum bulunuyor. Coinbase lansmanın transfer, transfer sonrası, limit ve son aşamada tam ticaret modu dahil olmak üzere dört hayati aşamada gerçekleşeceğini açıkladı. Coinbase, aşamaları ayrı ayrı duyuran tweetler yayınlayacak.

Coinbase, ADA’nın gelen transferlerini kabul etmeye başlayacak ve likidite koşulları karşılanırsa 18 Mart Perşembe günü işlemlere başlayacak. Borsa, yeni madeni paranın desteklenen tüm yargı alanlarındaki kullanıcılar için erişilebilir olacağını belirtti. Bu açıklama York eyaletinde ikamet edenler için kripto paranın işleme açılacağı anlamına geliyor.

Coinbase Büyümeye Devam Ediyor

Coinbase Büyümeye Devam Ediyor

Borsadan yapılan açıklamada, “Platformda yeterli miktarda ADA arzı sağlandığında, ADA-USD, ADA-BTC, ADA-EUR ve ADA-GBP’de işlemleri başlatıyoruz. Herhangi bir noktada yeni sipariş defterlerinden biri sağlıklı ve düzenli bir piyasa için değerlendirmemize uymuyorsa, kitabı tek bir durumda daha uzun süre tutabilir veya kurallarımız uyarınca ticareti askıya alabiliriz” ifadeleri kullanıldı.

Yaklaşık 500 çalışanı ve yaklaşık 43 milyon kullanıcısı olan Coinbase, düzenlemelere tam anlamıyla uyumlu, dünyanın en popüler tüketiciye dönük kripto para birimi platformlarından biridir. Firma kısa süre önce, Borç Alım Satım hizmetini borsanın profesyonel ticaret platformunda yeniden başlattı.

Uygun tüccarlar, ABD doları cinsinden verilen kitaplarda 3 katına kadar kaldıraçlı emirle işlem yapabiliyor.Bu da kullanıcıların borç para alarak alım satım sonuçlarını yükseltmelerine olanak tanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu