Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Madencilik Devi Canaan, Kazakistan’a 2 Bin Yeni Cihaz Gönderdi

Canaan, yakın vadede 850.000 TH/s çıkış gücü hedefliyor.
Madencilik Devi Canaan, Kazakistan’a 2 Bin Yeni Cihaz Gönderdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto madencilik teçhizat üreticisi Canaan, Kazakistan’a 2.000 Avalon cihaz teslimatı gerçekleştirdi. Çinli üretici Haziran ayında, Çin’in sektöre yönelik baskılarının ardından Kazakistan’daki madencilik işini çeşitlendireceğini duyurmuştu.

Teslimatın ardından Canaan’ın Kazakistan’daki denizaşırı kayıtlı kuruluşunun ortak operasyonlara başlayacağı ve hafta boyunca daha fazla partinin gelmesinin beklendiği bildirildi.

Şirket şu anda saniyede 32.000 terahash (TH/s) bilgi işlem gücü işletiyor ve açıklamaya göre yakın vadede 850.000 TH/s’yi operasyonel hale getirmeyi planlıyor.

Son dönemde Çin’in madencilik şirketleri üzerindeki artan baskısı, firmaları başka ülkelere göç etmeye zorladı.

Bu ülkelerden birisi ise Kazakistan oldu. Madencilerin taşınırken tercih ettiği başlıca ülke ise ABD oldu. Son veriler ABD’nin madencilik pazarında Çin’i geride bırakarak büyük paya sahip olduğunu gösteriyor.

Kazakistan hükümeti ise Çin’deki baskının ardından madenci akınıyla başa çıkmak için yeni düzenlemeler üzerinde çalışıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%