Yatırım yapmaya başla!

BT Ireland, Dublin Londra Arasında 400 Gbps Hıza Ulaşan İnternet Altyapısı Kurdu

İrlanda merkezli telekomünikasyon şirketi BT Ireland, Dublin ile Londra arasında kurduğu internet altyapısı ile rekor hızlara ulaştı.
BT Ireland, Dublin Londra Arasında 400 Gbps Hıza Ulaşan İnternet Altyapısı Kurdu

Teknolojinin gelişmesi ile beraber internet altyapıları da her geçen gün daha işlevsel hale geliyor. İnternet hızlarının artması, kullanıcıların pek çok alanda daha iyi hizmet almasının önünü açıyor. Fiber optik kabloların hızla yaygınlaşması ve altyapıların bu teknik ile hazırlanması elde edilen internet hızlarının artmasına zemin hazırlıyor. Artan internet hızları kullanıcıların büyük boyutlu dosyaları çok daha hızlı şekilde bilgisayarına indirmesinde büyük rol oynuyor.

İrlanda’da yapılan son çalışma yaşanan gelişmeyi gözler önüne serdi. Ülkenin öne gelen telekom şirketlerinden BT Ireland, kurmuş olduğu internet altyapısı ile 400 Gbps hıza ulaştı. Dublin ile Londra arasında kurulan internet ağının bu hıza ulaşması için farklı yöntemler kullanıldığı açıklandı. Şirket yapmış olduğu çalışmaya dair test sürecinin başarılı şekilde tamamlandığını duyurdu.

400 Gbps Hıza Ulaşıldı

400 Gbps Hıza Ulaşıldı

Günümüzde yapılan kablolama ile kıtalar arasında internet bağlantısı kuruluyor ve yüksek hızlar elde ediliyor. Ancak BT Ireland’ın yapmış olduğu son çalışma standartların çok üzerine çıkıldığını gösteriyor. İrlanda’da yüksek hıza sahip internet imkanı sunan şirket, Dublin’den Londra’ya 1.454 km uzunluğunda altyapı kurdu. PCS adı verilen özel bir tekniğin kullanıldığı altyapıya dair yapılan testlerde 400 Gbps gibi yüksek bir hıza ulaşıldı.

Yapılan test dünyada bugüne kadar en uzun menzilde elde edilmiş en yüksek hız olarak kayıtlara geçmiş oldu. Kurulacak olan altyapının ticari amaçla kullanılacağını açıklayan şirket, çalışmalarını bu yılın sonlarına doğru tamamlamayı planlıyor. Ulaşılan hızın ne boyutta olduğunu örnekle anlatacak olursak, 100 saatlik bir film dosyasını sadece 2 saniyede indirmek mümkün oluyor.

Fiber Altyapı İhtiyacı Artıyor

Fiber Altyapı İhtiyacı Artıyor

BT Ireland adına projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Katie Brown, fiber altyapı ihtiyacına olan talebin her geçen gün arttığını ifade etti. İnternet kullanımının hızla artması ile beraber daha iyi hizmet vermek istediklerini söyleyen yetkili, “İnternet trafiğinin sürekli büyümesi fiber optik altyapı taleplerini artırıyor. Bu nedenle yüksek hız ve fiber optik kapasitelerini en uygun maliyet ile kullanıcıları sunmak istiyoruz.

Yenilikçi teknoloji çözümlerini kullanıyor olmamız büyük öneme sahip. Elde ettiğimiz başarılar ile gelecekte yüksek hızlı hizmetleri en iyi şekilde destekleyeceğimiz için gurur duyuyorum.” diye konuştu.

Bununla birlikte iki şehir arasında karasal bir bağlantı bulunmadığı biliniyor. BT Ireland, Londra ile Dublin arasında kurduğu internet altyapısının önemli bir bölümünü denizden geçirdi. Buna rağmen başarılı sonuçların elde edilmesi şirketi ayrıca mutlu ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum