Yatırım yapmaya başla!

Boston Dynamics’in Atlas Robotu ile Çok Fena Dalga GeçtilerDünyanın önde gelen robot şirketlerinden Boston Dynamics, son yıllarda tanıttığı robotlar ile tüm dikkatleri üzerine topluyor. Robot köpek SpotMini ve insansı robot Atlas, şirketin üzerinde çalıştığı başlıca projeler olmakta. Ancak bu sefer şirket ile dalga geçme amaçlı yeni bir video ortaya çıktı. Bosstown Dynamics adıyla kurulan ekip, şirketin geliştirdiği robotlara yönelik troll videolar ile adından söz ettiriyor.

Son olarak paylaşılan video ise geçtiğimiz günlerde tanıtılan insansı robot Atlas’ı hedef alıyor. Hazırlanan videoyu ilk olarak izlediğinizde Atlas’ın önceki videosuna göre epey geliştirildiğini görebilirsiniz. Robotun kendisine atılan koliyi tutması ve ve birebir insansı hareketler yapıyor olması son derece şaşırtıcı görünüyor. Ayrıca robota yapılan çeşitli işkence görüntüleri de ayrı bir dalga konusu.

Videonun sonunu izlemeyen birisi için ortaya çıkan görüntüler şaşkınlık yaratacaktır. Bu teknolojinin geleceği noktaya dair endişe yaratabileceğini söyleyebiliriz. Ancak videosnun sonunu izleyenler görecek ki her şey tamamen bir aldatmacadan ibaret. CGI tekniği ile oluşturulan videoda söz konusu robotun tüm hareketleri bir insan tarafından yapılıyor. Üstelik robotun dövüş görüntüleri Atlas’ın iyice dalgaya alındığını gösterir nitelikte.

Gerçek Atlas robotu gelecekte bu kadar gelişir mi bilinmez. Ancak görünen o ki önümüzdeki yıllarda filmlerde karşılaştığımız yüksek yeteneğe sahip robotların gerçekten üretildiğine tanık olabiliriz. Atlas robot için dalga amaçlı hazırlanan görüntüleri videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum