Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsa Gerçek Hesabına Başarılı Bir Başlangıç Yapmak için Öneriler

Birikimlerinizi borsaya yatırmadan önce bilmeniz gerekenler vardır. Böylece gerçek hesapla işlemlere başarılı bir giriş yapmış olursunuz. İşte detaylar:
Borsa Gerçek Hesabına Başarılı Bir Başlangıç Yapmak için Öneriler
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa, birikmiş paraları değerlendirmede kullanılan cazip yollardan biridir. Bu sayede kişiler birikimlerini en iyi şekillerde değerlendirme fırsatı bularak hedeflediği getirilere ulaşabilir. Bu hususta dikkat edilmesi ve mutlaka bilinmesi gerekenler vardır. Bunları öğrenerek borsaya etkili bir giriş yapabilirsiniz. Böylelikle istediğiniz başarıları elde ederek, beklentilerinizi karşılayabilirsiniz.

Yatırım için borsayı seçmişseniz ve başarılı olmak istiyorsanız öncelikle temel konuları öğrenmelisiniz. Borsa nedir, işleyişi nasıldır, piyasada alım – satım ne zaman yapılır gibi soruların cevaplarını öğrenmelisiniz. Bunları öğrendikten sonra kar getirecek araçları belirleyebilir hale gelebilirsiniz. Böylelikle gerçek hesapta işlemlerinizi başarıyla yürütebilirsiniz. Bunun için kesinlikle bilgi birikimlerinizin sağlam olması gerekir. Çünkü gerek teorik bilgiler gerekse de pratiklik borsada kazanç sağlamak için önemli olan unsurlardır. Borsa piyasasında ne kadar para kazanılır sorusunun cevabı için tıklayın. Bu unsurlar hakkında bilgi edinirseniz, tecrübe kazanırsanız gerçek hesapta etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kısa sürede borsayı öğrenmek için aracı kurumların eğitimlerini tercih edebilirsiniz. Uzman kişilerin vermiş oldukları bilgiler sayesinde piyasanın özünü kavrayabilirsiniz. Böylelikle teorik anlamda kendinizi geliştirebilirsiniz. Hangi zamanlarda yatırım yapmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Bu konuda özellikle uzmanların kaleme almış olduğu kitaplar işinize yarayacaktır. Temelden başlayarak ileri seviyedeki konuların ele alınmasıyla birlikte borsayı ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. Hazırlanan videolu eğitimler sayesinde de örneklerle gerek platformun kullanımını gerekse de enstrümanlardaki fiyat değişimlerini yorumlamayı öğrenebilirsiniz. Seminer hizmetleriyle de eksik olduğunuz yerleri tamamlayabilirsiniz. Böylelikle düşlediğiniz miktarları elde edebilirsiniz.

Şimdi, gerçek borsa hesabında başarılı olmak için dikkate almanız gereken bazı tavsiyelerden bahsetmek istiyorum:

Borsayı Temel ve Teorik Anlamda Kapsamlı Olarak Öğrenmek

Borsayı Temel ve Teorik Anlamda Kapsamlı Olarak ÖğrenmekYeni doğan bir bebek nasıl ki bakıma muhtaç ise borsaya yeni başlayan kişilerin de temel ve teorik anlamda yardıma ihtiyaçları vardır. En basitinden borsada kullanılan jargonların ve temel konuların bilinmemesi yatırımcıları başarısızlığa sürükler. Çünkü piyasada başarılı olmak şans faktörlerine bağlı değildir. Sezgisel olmadığı için yatırımcıların belli başlı konulara hakim olması gerekir. Her yatırımcının bilmesi ve dikkat etmesi gereken konuları buradan öğrenebilirsiniz. Bu yüzden de bilgilerinin sağlam olması şarttır. Bu anlamda gerek aracı kurumların eğitimleri gerekse de diğer alternatif faktörlerle borsayı ayrıntılı olarak öğrenmelisiniz.

İnternet aracılığıyla borsa hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. Gerek yerli gerekse de yabancı kaynaklar sayesinde aklınıza gelmeyen soruların cevaplarını dahi öğrenebilirsiniz. Böylelikle belli bir bilgi birikimine sahip olursunuz. Tam anlamıyla borsayı öğrenip öğrenmediğinizi aracı kurumların test tekniklerini kullanarak anlayabilirsiniz. Kurumların test tekniği hem teorik hem de pratiklik şeklindedir. Her iki teknikten de yararlanmalısınız. Böylece sonuca göre noksan olduğunuz yerleri tamamlayabilirsiniz. Bütün eksikliklerinizi tamamladığınızda gerçek hesaba geçmelisiniz. Çünkü gerçek hesapta yapılan bir yanlıştan geri dönülememektedir. Bu yüzden bilhassa deneme hesaplarını kullanmanızda fayda vardır.

Borsa deneme hesapları sayesinde gerçek hesapta işlem yapıyormuşsunuz gibi alım – satımlarınızı yürütebilirsiniz. Buradaki tek fark işlemlerin hesaplarda yüklü olan sanal para ile yapılmasıdır. Bu durumda kazanç sağladığınızda parayı çekemeyeceğiniz gibi kaybettiğinizde de zarar ettiğiniz miktarı ödemezsiniz. Bu yüzden sanal hesaplar borsa tecrübesi kazanılması açısından önemli yere sahiptir. Bu nedenle bu hesaplarda uzun soluklu olarak deneme yanılmalarda bulunmalısınız. Bu sayede hata yapma oranınızı minimuma indirebilirsiniz. Böylece hedeflediğiniz maksimum getirilere ulaşabilirsiniz.

Borsa Piyasasında Tecrübeli Olmak

Borsa Piyasasında Tecrübeli OlmakBaşarılı yatırımcıların ortak özellikleri piyasada tecrübeli olmalarıdır. Bu nedenle aynı etkiyi yakalamak için piyasaya yeni girenlerin bu kıstasa önem vermesi gerekir. Bu konuda gerek sanal borsa oyunlarından gerekse de deneme hesaplarından ihtiyaç duyduğunuz tecrübeleri kazanabilirsiniz. Borsa araçlarının fiyat seviyelerinde yaşanan geri çekilmelerin, yükselmelerin neden kaynaklandığını bu sayede anlayabilirsiniz. Borsada fiyatlar neye göre belirlenir ve değişir hakkındaki bilgileri öğrenmek için tıklayın. Deneme hesapları veya oyunlar piyasaya adapte olmanızı sağlarken bir yandan da tecrübelerinizin artmasını sağlar. Bu nedenle muhakkak ki bu hesapların yardımını almalısınız.

Borsa hesapları, oyunları aracı kurumları tarafından geliştirilmiştir. Bu hesapları aracı kurumların web sitesi üzerinden indirebilirsiniz. Ya da direkt site üzerinden kullanabilirsiniz. Bunun için gerçek olmayan hesap açtırma talebinde bulunmalısınız. Sitede bulunan ilgili formu doldurmalısınız. Böylelikle demo hesap açabilirsiniz. Borsa deneyiminizi bu hesaplar aracılığıyla kazanabilirsiniz. Böylece yatırım araçlarının değerlerindeki değişmeler hakkında doğru tahminlerde bulunabilirsiniz. İşlemlerinizi bilinçli olarak yürüterek, başarılara imzanızı atabilirsiniz.

Tecrübe kazanmanın yolu, deneme hesapları dışında gerçek hesapta yaptığınız işlemlerdir. Ama bu işlemlerde para kaybettiğinizde cebinizden para çıkacağını unutmamalısınız. Bu yüzden demo hesapları kullanmanız önerilir. Çünkü bu hesaplarda gerçek piyasa koşulları altında alım – satımlar yürütülür. Yatırım araçlarının fiyat seviyeleri günceldir. Anlık dalgalanmalar aynı şekilde deneme hesaplarına da yansır. Bu yüzden bilhassa araçların fiyatlarındaki değişimleri görmek için analizlerden yararlanmalısınız. Bu sayede iniş çıkışları öngörebilir hale gelebilirsiniz. Böylece fiyatlara olan bakış açınızın gelişmesini sağlayarak, piyasada karlı çıkabilirsiniz.

Borsa Piyasa Takibi ve Fiyat Grafikleri Konusunda Deneyim Kazanmak

Borsa Piyasa Takibi ve Fiyat Grafikleri Konusunda Deneyim KazanmakBorsaya etkili bir başlangıç yapmak için bilmeniz gereken konulardan biri de piyasa takibinin nasıl yapıldığıdır ve fiyat grafiklerinin nasıl yorumlandığıdır. Bunlar gerçekten de önemli konulardır. Çünkü bu sayede piyasanın olumlu mu yoksa olumsuz mu hareket edeceği anlaşılır. Böylelikle işlemlerinizi nasıl yürütmeniz gerektiğine karar verebilirsiniz. Hangi araçları alıp satacağınızı belirleyebilirsiniz. Bu hususta beklentilerinize göre işlemlerinizi yürütmelisiniz. Bir başkasından aldığınız duyumlara göre hareket etmemelisiniz. İyi bir borsacı olmak için nasıl hareket etmeli yazımızdan ilgili detayları öğrenebilirsiniz. Çünkü kimse kimseye başarının sırrını vermez. Bu nedenle kendi tekniklerinizi geliştirmelisiniz.

Piyasa takibi yapmak için geliştirilen takip programlarını kullanabilirsiniz ve borsada bulunan temel analiz yöntemlerinden yararlanabilirsiniz. Temel analizler sayesinde fiyat seviyelerinin eğilim yönlerini belirleyebilirsiniz. Piyasanın akışına göre nasıl hareket etmeniz gerektiğini belirleyebilirsiniz. Bunun için gerek yurt içi gerekse de yurt dışında yaşanan olaylar ve gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Buna göre beklentilerinizi karşılayacak uygun seviyeleri belirlemelisiniz. Bu seviyelerin belirlenmesi önemlidir. Çünkü fiyat seviyeleri anlık olarak dalgalanır. Bu da kırılmaların yaşanmasına neden olur. Bu yüzden özellikle acemi yatırımcılar panik olurlar ve ne şekilde hareket edeceklerine karar veremezler. Belli bir strateji geliştirirseniz, olumsuz durumları kolaylıkla atlatabilirsiniz.

Fiyat grafikleri, analizleri piyasa takibi gibi önemlidir. Takip işlemlerinde enstrümanların eğilim yönleri belirlenirken, diğer yöntemlerde fiyat seviyelerinin hangi noktalara kadar geri çekileceği yükseleceğine karar verilir. Bu nedenle gerekli durumlarda nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine karar verebilmek için bu konuları önceden belirlemeniz gerekiyor. Böylelikle gelişen durumlar karşısında soğukkanlılığınızı koruyabilirsiniz. Borsada ne düşüşler ne de yükselişler kalıcıdır. borsa düşerken ve yükselirken ne yapmalı hususunu buradan öğrenebilirsiniz. Her enstrümanın popüler olduğu zamanlar vardır. Önemli olan bu zamanlara karar verebilmektir. Bu yüzden de piyasa takibi ve fiyat analizlerinde bulunulması şarttır.

Analizler ve piyasa takiplerinin sonucuna göre hangi enstrümana hangi vakit aralıklarında yatırım yapmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Bunun için her iki yöntemin sonucunu beraber yorumlamalısınız. Birinin olumlu diğerinin olumsuz sonuç verdiği durumlarda enstrümanlardan uzak durmalısınız. Her ikisinin de sonucu aynı yönde olduğunda alım – satımlarınızı yürütmelisiniz. Bu konuda kar elde etmek için düşük fiyat seviyelerinden alım, yüksek fiyat seviyelerinden de satım yapmanız gerektiğini unutmamalısınız. İşlemlerinizi bu mantığa göre yönetmelisiniz. Böylelikle beklentilerinize ulaşabilirsiniz. Etkili sonuçlar elde ederek, hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuç olarak, borsa gerçek hesapta başarılı olmanın yolu yukarıda yazılan maddelere bağlıdır. Piyasa hakkında iyi bir bilgi birikimine sahip olan, belli bir tecrübeyi geride bırakmış yatırımcılar borsadan beklentilerini kolaylıkla karşılayabilirler. Bunun için gerekli konulara yazımızda yer verdik. Yatırımcıların bilinçlenmesi açısından tavsiyelerde bulunduk. Önemli olanın borsada var olmak değil, hedeflere ulaşmak olduğunu belirttik. Bu yüzden piyasaya girmeden önce ne istediğini bilmelisiniz. Eğitimlerle kendinizi geliştirmelisiniz. Böylelikle hedeflerinize yönelik olarak ilerleyebilirsiniz. Beklentilerinizi karşılayarak, başarılı yatırımcılara taş çıkartabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu