Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Boris Johnson’dan Rusya Çıkışı: Derhal Yaptırım Uygulanacak

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, son gelişmeler sonrası Rusya’ya en kısa sürede yaptırım uygulanacağını söyledi.
Boris Johnson’dan Rusya Çıkışı: Derhal Yaptırım Uygulanacak
Yorum

Rusya’nın Ukrayna topraklarına işgal güçlerini göndermesi, dünya genelinde tepki toplamaya devam ediyor. Son olarak İngiltere Başbakanı Boris Johnson, İngiltere’nin Rusya’ya derhal sert ekonomik yaptırımlar uygulayacağını söyledi.

En kısa sürede ekonomik yaptırım paketi hazırlayacaklarını belirten Johnson, Rusya’nın daha fazla mantıksız davranmaya devam edeceklerini ve henüz uygulayacakları yaptırımların ilk aşamasında olduklarını belirtti.

Uygulayacakları yaptırımların etkisinin büyük olacağını belirten Johnson, Rusya’nın işgale kalkışması halinde yapacakları daha fazla şey olacağını ifade etti. İngiltere, Rus şirketlerinin dolar ve sterline erişimini kesmekle tehdit ediyor.

Başbakan Johnson geçtiğimiz günlerde Rusya’nın 1945’ten bu yana en büyük savaşı çıkarabileceğini söylemişti. Putin’in Ukrayna’ya barış gücü göndermesi, ABD ve Avrupa Birliği’nin tepkisini çekiyor.

Beyaz Saray, Rusya’dan böyle bir hareketin beklendiğini ve ABD’nin buna yanıt vermeye hazır olduğunu bildirdi. Almanya ve Fransa’dan da Rusya’nın attığı adımın uluslararası hak ihlali olduğuna dair açıklamalar geldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu