Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BNY Mellon Müşterilerine Kripto Paralarını Saklama ve Transfer İmkanı Tanıyacak

ABD’li banka devi BNY Mellon, müşterileri için dijital para saklama hizmeti sunacağını açıkladı.
BNY Mellon Müşterilerine Kripto Paralarını Saklama ve Transfer İmkanı Tanıyacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paraların son yıllarda hızla değer kazanması, dünyanını en büyük finans şirketlerinin de ilgisinin artmasına neden oluyor. ABD’nin en eski finansal hizmetler alanında faaliyet gösteren BNY Mellon da kripto para piyasasına ilk adımını atıyor. 41 trilyon dolarlık varlığa sahip dünyanın en büyük bankalarından biri olan BNY Mellon kripto para birimine geçiyor.

WSJ’da yer alan haberde müşterilerin kripto para birimleri de dahil olmak üzere dijital varlıklarla ilgilenmesine yardımcı olmak için bu yılın sonlarında yeni bir dijital saklama birimi başlatacağı belirtildi. Dijital varlıkları araştıran bankalar ya da PayPal gibi kripto sunan büyük uygulama sağlayıcıları, gibi BNY Mellon da BTC, ETH ve diğer değerli kripto paralar üzerinden hizmet verecek.

Düzenleyici Kurumlara Bağlılık Sürecek

Düzenleyici Kurumlara Bağlılık Sürecek

BNY Mellon gelişmiş çözümler başkanı Mike Demissie açıklamasında, “Oluşturduğumuz platform bu varlıklardan herhangi birine hizmet edecek. Müşterinin ilgisi ve talebi tarafından yönlendirilecek ve ayrıca belirli bir pazarda izin verilen varlıkları desteklediğimizden emin olmak için düzenleyici kurumlara bağlı kalacağız” ifadelerini kullandı.

BNY Mellon kullanacağı kripto saklama teknolojisi için iş birliği yapacağı firmaları belirlenmiş durumda. Ancak banka bu konuyla ilgili bir isim açıklamaya hazır olmadığını belirtti. Yatırımcıların kripto para piyasasındaki yasal belirsizlikler nedeniyle bu alana giriş yapmaktan çekindiği belirtiliyor. Aralarında yüksek profilli yatırımcıların olduğu bir grubun, BNY Mellon’a bu yönde bir adım atması için çağrıda bulunduğu ortaya çıktı.

Dijital Varlıklar Ana Akıma Entegre Oluyor

Dijital Varlıklar Ana Akıma Entegre Oluyor

Bankanın müşterilerinin BTC ve kripto para hizmeti almak istediğini söyleyen BNY Mellon dijital şubeden sorumlu Roman Regelman, dijital varlıkların artık ana akımın bir parçası haline geldiğini belirtti. Kurumsal yatırımcılar için saklama hizmeti sunan çok sayıda şirket olduğu biliniyor. BNY Mellon müşterilerine mevcut varlıklarını kullandıkları gibi kripto paraları da kullanma imkanı tanıyacağını belirtiyor.

Yani geleneksel yatırım araçları için sağlanan hizmetin aynısının BTC ve diğer kripto paralar için sunulacağı anlaşılıyor. Başka şirketlerde kripto paralarını tutan yatırımcılar BNY Mellon’a geçiş yapma imkanı olacak. Banka bu yılın sonuna doğru saklama ve transfer işlemlerini barındıran kripto para hizmetini hayata geçirmeyi amaçlıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu