Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

BlackRock Hisseleri 3Ç21 Kazancıyla S&P 500’ün En Güçlü Artanları Arasında

Lider varlık yöneticisi BlackRock hisseleri güçlü kazanç sezonunun ardından S&P 500 Endeksi’nin yıldızları arasında.
BlackRock Hisseleri 3Ç21 Kazancıyla S&P 500’ün En Güçlü Artanları Arasında

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, üçüncü çeyreğe ilişkin kazanç bilançosunu açıkladı. Hisse başına düzeltilmiş 10,95 dolar kazanırken 9,35 dolarlık tahminleri aştı.

Çeyrek boyunca bazı ücret muafiyetlerinin uygulanmasına rağmen, varlık yönetimi geliri de tahminleri aştı. Yönetim altındaki varlıklarda da büyüme kaydedildi.

Dün 836,19 dolarda kapanış yapan BlackRock, bugünün seansına 862,00 dolarla başladı.
BlackRock Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

TSİ 17.35’te yüzde 3,2 artıda işlem gören BlackRock hisseleri, 852,01 – 867,42 dolar aralığında seyretti.

Aynı dakikalarda Amerikan hisse senedinin büyük bölümünü kapsayan S&P 500 Endeksi’nin en güçlü yükselişini kaydeden hisseler arasında yer aldı. 5 günde yüzde 3 artan hisseler, yıl başından bu yana yüzde 19,5 değerlendi. Bir yılda ise yüzde 35 oranında artış kaydetti.

Yazım sırasında rakip firmalardan JPMorgan Chase, Wells Fargo, Morgan Stanley, Citigroup ekside işlem gördü.

BlackRock CEO’su Laurence D. Fink kazanç raporundaki rakamlara atıfta bulunarak artışlara ilişkin; “çeşitlendirilmiş yatırım ve teknoloji platformumuzun gücünü bir kez daha gösteriyor” dedi.

Organik büyümenin geniş tabanlı olduğunu belirterek; “Uzun vadeli stratejimiz, müşterilerimizin ihtiyaçlarının önünde olmaya ve giderek daha fazla insanın finansal refahı deneyimlemesine yardımcı olma amacımızı gerçekleştirmeye odaklanıyor” dedi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum