Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Black Mirror’ın Türkiye Uyarlaması mı Geliyor?

Shameless’tan sonra, şimdi de Black Mirror’ın Türkiye uyarlaması mı geliyor? Blu TV’de yayın hayatına başlayacak olan 7YÜZ, Black Mirror’dan mı uyarlandı?
Black Mirror’ın Türkiye Uyarlaması mı Geliyor?
Son Güncelleme: 
Yorum

4 Aralık 2011 tarihinde izleyicilerle buluşan ve kısa sürede en iyi yabancı dizilerden biri olmayı başaran Black Mirror, farklı türleri bünyesinde barındıran bir İngiliz dizisi olarak beğeni toplamaya devam ediyor. 3 sezonu yayınlanan ve 4. sezonuyla da izleyicileri kendisine hayran bırakmaya hazırlanan Black Mirror dizisinin Türkçe versiyonun çekileceğiyle ilgili dedikodular yayılmaya başladı.

Söylentiler, “Shameless’ın Türk versiyonundan sonra, Black Mirror da mı Türkçeleştiriliyor,” sorusunu akıllara getirdi. Hatta bu efsanevi dizinin Türk versiyonunun, Blu TV’de yayın hayatına başlayacak olan 7YÜZ dizisi olduğu iddia edildi. Sistem ve düzenin dayattıklarını hiciv kullanarak eleştiren Kara Ayna’nın Türkiye versiyonu mu geliyor?

7YÜZ ve Black Mirror Arasındaki Benzerlik!

7YÜZ ve Black Mirror Arasındaki Benzerlik!Dram, macera, bilim kurgu ve hiciv gibi birçok türü bünyesinde barındıran İngiliz dizisi Black Mirror; modern toplum içerisindeki bireylerin sorunlarının yanı sıra teknolojinin beraberinde getirdiklerini, siyaset, medya ve sanat üçgeninde gelişen olayları kimi zaman hiciv kimi zaman ise bilim kurgu öğeleriyle harmanlayarak gözler önüne seriyor.

Dizinin belki de en benzersiz özelliği; her bölümünde farklı oyuncuların, farklı mekanların ve farklı yaşam tarzlarının izleyicilerle buluşması olabilir. Peki, Black Mirror’ın Türkiye versiyonu olduğu iddia edilen 7YÜZ dizisiyle hangi benzer öğelere sahip?

7 bölümden oluşacağı ve her bölümünde farklı bir hikayeyi anlatacağı belirtilen 7YÜZ; hayata devam edebilmek için bir insanın yaşamında olabilecek en karanlık yönleriyle yüzleşmek zorunda kaldığı ve geçmişin nefesini ise enselerinde hissettikleri bir yapım olarak karşımıza gelecek. İkili arasındaki konu ve işleyiş açısındaki benzerlik, elbette ki 7YÜZ’ün sosyal medyada “Black Mirror’ın Türkiye versiyonu” olarak lanse edilmesine neden oldu.

7YÜZ Dizisinin Güçlü Oyuncu Kadrosu

7YÜZ Dizisinin Güçlü Oyuncu KadrosuBlu TV’de yayın hayatına başlayacak olan 7YÜZ, bünyesinde barındırmış olduğu birbirinden güçlü oyuncularla da adından söz ettiriyor. Genco Erkal ve Tilbe Saran gibi usta oyuncuların yanı sıra Cem Davran, Belçim Bilgin, Engin Hepileri, Melisa Sözen, Damla Sönmez, Ekin Koç, Sinan Tuzcu, Pınar Göktaş, Gizem Erdem ve Merve Dizdar gibi başarılı isimler de 7YÜZ’ün oyuncu kadrosunda yer alıyorlar.

Black Mirror ve 7YÜZ ile İlgili Blu TV’den Açıklama!

Black Mirror ve 7YÜZ ile İlgili Blu TV’den Açıklama!Büyük bir hızla sosyal medyada 7YÜZ’ün Black Mirror uyarlaması olduğuyla ilgili yayılan dedikodular, kimilerini sevindirirken, kimilerinin ise tepkisine neden oldu. Shameless’ın Türkçe versiyonundan umduklarını bulamayacaklarını düşünen bu büyük kitle, Black Mirror’ın Türkiye versiyonunda da aynı hüsranı yaşayacaklarını düşünüyorlardı ki Blu TV’den konuyla ilgili açıklama geldi.

Kanal, internet üzerinden yayınlanacak olan yeni dizi 7YÜZ’ün, Black Mirror uyarlaması değil, tamamen özgün bir proje olduğunu ve asılsız haberlere itibar edilmemesi gerektiğini belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu