Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BitMEX, Karbon Nötr Olmak için 100 Bin Dolarlık Kredi Aldı

Borsa, yatırımın tüm Bitcoin işlemlerini ve sunucu emisyonlarını dengeleyeceğini kaydetti.
BitMEX, Karbon Nötr Olmak için 100 Bin Dolarlık Kredi Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto borsası BitMEX, gelecek yıl için Bitcoin karbon ayak izini dengelemeye yetecek kadar, 7.110 metrik ton karbondioksit emisyonunu temsil eden 100.000 dolar değerinde karbon kredisi satın aldığını açıkladı.

Şirket açıklamasında, kredilerin hem Bitcoin işlemlerinden hem de borsaya güç sağlayan sunuculardan kaynaklanan çevresel ayak izini eşleştireceğini belirterek, karbon nötr hale gelen ilk kripto borsalardan biri olacağını belirtti.

Kripto borsaları için karbon emisyonlarına yaklaşmanın en iyi yolu, işlem ücretlerine harcanan dolar başına ne kadar elektrik kullanını bulmak ve buna dayalı olarak karbon emisyonlarını hesaplamaktır.

BitMEX, karbon denkleştirmeleri için uydu görüntüleri ve yapay zeka yoluyla ağaçlandırma projelerini uzaktan doğrulaya bir şirket olan Pachama ile birlikte çalışıyor. Borsa, Hindistan, Peru, Brezilya, Nikaragua ve Kolombiya’da ağaçlandırma projeleri gerçekleştirmişti.

Madencilik endüstrisi son dönemde yüksek karbon emisyonlarına neden olduğu haberleri ile gündeme geliyor. Bazı ülkelerde bu işlemler için yenilenebilir enerji seçeneği değerlendiriliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%