Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bithumb Borsası Kripto Para Çekimi için KYC Şartı Getiriyor

Güney Kore merkezli borsa, kullanıcıların cüzdanlarından çekim yapabilmesi için doğrulama işlemlerini yapması gerektiğini bildirdi. Ayrıntılar haberde…
Bithumb Borsası Kripto Para Çekimi için KYC Şartı Getiriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bithumb borsası 27 Ocak’tan itibaren doğrulama işlemlerini gerçekleştirmemiş kullanıcıların kripto para çekimini engelleyeceğini duyurdu. Güney Kore’de yapılan düzenlemeler gereği, kullanıcıların bu işlem için KYC yapmaları gerekecek.

Bithumb bu düzenlemeye ayak uyduran ülkedeki ikinci kripto para borsası oldu. Daha önce Coinone borsası da benzer bir karar almıştı. Diğer büyük borsalar Upbit ve Korbit’in de KYC gereksinimlerini getirmesi bekleniyor.

Yeni düzenleme, kullanıcıların yalnızca kendi özel cüzdanlarını kaydedebileceğini anlamına geliyor. Kayıt işlemini gerçekleştirmek için, kullanıcıların ek bir KYC doğrulaması yapması gerekiyor.

Ülkenin yerel basın kuruluşu Money Today, borsanın ortağı olduğu banka Nonghyup Bank’ın Seyahat Kuralı’na uyması için baskı gördüğünü bildirdi. Kore Wonu (KRW) ticaret çiftleri sunan her Güney Koreli kripto borsasının, kullanıcılarına gerçek isimli banka hesapları veren yerel bir ortak bankaya sahip olması gerekiyor.

Böylece borsadan yalnızca hesapları doğrulanmış kişilerin çekim yapabilmesi sağanıyor. Upbit ve Korbit henüz bu düzenlemeye uyum sağlayacağına dair bir açıklama yayınlamış değil. Ülkede faaliyet gösteren borsaların 25 Mart tarihine kadar ilgili düzenlemeleri yapması gerekiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu