Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BitFuFu Şebeke Sorunları Nedeniyle Kazakistan’daki Madencilik Tesisini Kapatıyor

Şirket yaşadığı kaybı ABD’de telafi etmek istiyor.
BitFuFu Şebeke Sorunları Nedeniyle Kazakistan’daki Madencilik Tesisini Kapatıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Madencilik şirketi BitFuFu, Kazakistan’daki madencilik kulelerini terk ediyor. Firma Bitmain’den yeni cihazlar alıp ABD’de kurmayı planlıyor. Kazakistan’da yaşanan kayıp hash oranının bu şekilde telafi edilmesi hedefleniyor.

Kazakistan, ülkedeki kripto madencilerinin akını ve aynı zamanda enerji altyapısıyla ilgili önceden var olan sorunlar nedeniyle ciddi elektrik kesintileriyle karşı karşıya kalıyor. Ulusal şebeke operatörü, Eylül ayında elektriği kripto madenleri için sınırlamaya başladı.

Enerji Bakanlığı, yasal madenlere elektrik kısıtlanmayacağından sanayi güvence verdi ancak kesintiler yaşanmaya devam etti. Geçen ay madenci Xive, enerji kıtlığı nedeniyle Kazakistan’da 2.500 teçhizatlı bir tesisi kapatma kararı almıştı.

BitFuFu adına konuşan bir yetkili, yeni cihazlarının ABD’deki tesislerine ulaştığını söyledi. Madencilik platformu, Ekim ayında, ​Kazakistan’ın elektrik kısıtlamasından kaynaklanan sorunu kabul ederek, makineleri çevrimdışı olduğu sürece sözleşmelerini uzatarak kullanıcıları tazmin edeceğini söylemişti.

BitFuFu, Çin hükümetinin kripto madenciliği üzerindeki baskısı nedeniyle Kazakistan’a taşındı ve burada 80.000 teçhizatı bulunuyor. Şirket kullanıcıların tesisleri işletmek zorunda kalmadan madenciliğe yatırım yapmalarını sağlayan bir platform olarak faaliyet gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%