Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Rusya İşgal Söylemleri Satış Baskısını Artırıyor

Rusya ile Ukrayna arasındaki artan gerilim sonrası Bitcoin düşüşe geçti. Ayrıntılar haberde…
Bitcoin’de Rusya İşgal Söylemleri Satış Baskısını Artırıyor
Yorum

Küresel piyasalar özellikle ABD’den gelen Rusya odaklı haberler sonrası kırmızıya büründü. Bu durum kripto para birimlerinde de etkisini gösteriyor. Risk ürünlerinden artan çıkış ile beraber Bitcoin, 40.000 dolar seviyesine kadar geriledi.

BTC yazım itibariyle 40.600 dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor. Kripto para biriminin günlük kayıpları yüzde 8’in üzerine çıktı. Benzer bir düşüş Ethereum üzerinde de yaşandı ve fiyat 2.900 doların altını test etti.

Kripto piyasasındaki düşüş, ABD hisse senetlerindeki düşüş ile paralel şekilde gerçekleşti. Nasdaq yaklaşık yüzde 3 düşerken, Dow Jones ve S&P 500 sırasıyla yüzde 2,2 ve yüzde 1,7’lik kayıplar yaşadı.

BTC 4 saatlik grafik
Kaynak: TradingView

Bitcoin, satıcıların grafiklerdeki aşırı alım koşullarına tepki göstermesinin ardından önceki kazançlarını geri aldı. 44.000 ila 46.000 dolar aralığındaki direnç, geçtiğimiz ay boyunca yukarı yönlü hareketlerle sınırlandı. Bu durum fiyat aksiyonunda zayıflık yaşanmasına neden oldu.

Kayıplarını artıran Bitcoin’de 40.000 ve 38.000 dolar seviyeleri önemli destek noktaları olarak görülüyor. Dört saatlik grafikteki göreceli güç endeksi ( RSI ), yüzde 20’lik bir fiyat artışından önce olduğu gibi aşırı satım noktasına geldi.

Düşüş dalgası ile kripto para piyasasının toplam değeri 1.85 trilyon dolara kadar geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu