Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Cüzdanında En Az 1 BTC Tutan Adres Sayısı 800 Bini Geçti

Balinalar varlıklarını artırmaya devam ediyor.
Bitcoin Cüzdanında En Az 1 BTC Tutan Adres Sayısı 800 Bini Geçti

Bitcoin son haftalardaki düşüş ile beraber balinalar için alım fırsatı veriyor gibi görünüyor. Bu süreç, Eylül ayında aktif BTC Adres sayısının artmasına neden oldu. Glassnode tarafından yayınlanan son verilere göre, en az 1 BTC tutan toplam Bitcoin adresi sayısı 4 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu cüzdanların sayısı 811.000 olarak açıklanırken, tutucuların çoğu 2018’den beri Bitcoin’i saklamaya devam ediyor. Diğer yandan uzun vadeli Bitcoin sahipleri dolaşımdaki BTC arzının %80’inden fazlasını elinde tutuyor.

En az 1 BTC tutan adres sayısı
Kaynak: Glassnode

Bitcoin ağında, son birkaç hafta içinde karışık bir tablo oluştu. Büyük adreslerden BTC birikimindeki son artışa rağmen, BTC Medyan İşlem Hacmi 26 Eylül 2021’de 9 ayın en düşük seviyesi olan 514$’a ulaştı. BTC’nin kârdaki toplam arz yüzdesi de son birkaç gün içinde keskin bir düşüş yaşadı.

Veriler kısa vadeli sahiplerin elindeki BTC arzında net bir düşüş olduğunu gösteriyor. Geride kalan iki hafta içerisinde Bitcoin fiyatı 52.000 dolardan 40.000 dolara kadar geriledi. Volatil olan piyasa içerisinde BTC’nin piyasa hakimiyeti ise %42 seviyesinde bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde Çin hükümetinin kripto paralara yönelik aldığı yeni kısıtlama kararları, Bitcoin’deki düşüşün hızlanmasına neden oldu. BTC yazım itibariyle 42.100 dolar seviyesinden işlem görüyor ve piyasa değeri 800 milyar dolara yakın noktada bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum