Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in 42 Bin Dolara Çıkması ile Altcoinler %40’a Yakın Artış Yaşadı

BTC’de yaşanan toparlanma altcoinlerin yeşermesine neden oldu.
Bitcoin’in 42 Bin Dolara Çıkması ile Altcoinler %40’a Yakın Artış Yaşadı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin dün son zamanların en sert düşüşünü yaşadı ve 38.000 dolardan 30.000 dolar seviyesine doğru geriledi. Bu düşüş altcoinlerde nadir görülen bir düşüş yaşanmasına neden oldu. Bugün itibariyle BTC’de görülen toparlanma işaretleri altcoinlere yansımış görünüyor.

Kripto para boğaların desteği ile 42.000 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu yükseliş çoğu altcoinin %40’a yakın yükseliş yaşamasını sağladı. Tüccar Rekt Capital, en görkemli yükselişlerin piyasadaki duyguların uç noktaya ulaştığında gerçekleştiğini belirtti.

BTC 42 bin dolar yükselişi
Kaynak: TradingView

Analist duyarlılığın önemli bir göstergesi olan Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin, kripto para birimlerinin büyük ölçüde düştüğü Mart 2020’den itibaren davranışları pratik olarak tekrarladığını kaydetti. Verilere bakıldığında Cardano’nun altcoin rallisinin öncüsü olduğu görülüyor.

Cardano %70 ve Dogecoin %55 artarken, dipten alım yapanlar için büyük kazanç sağlamış oluyor. Piyasa değerine göre ilk on kripto para birimi, Bitcoin’in toparlanması ile sadece günler önceki yerlerine geri götürdüğü için günlük %40 veya daha fazla getiri elde etti.

Kripto para market değeri
Kaynak: TradingView

Benzer yükseliş Ethereum tarafında da görüldü. Kripto para düşüşünü 2.000 doların altına kadar sürdürmüş ve an itibariyle 2.900 dolara yükselmiş görünüyor. Toplam market hacmine bakıldığında da toparlanma işaretlerini görmek mümkün.

CoinMarketCap verileri toplam piyasa değerinin 1.8 trilyon dolara çıktığını gösteriyor. Bitcoin’in çakılması sırasında bu veri 1.5 trilyon doları gösteriyor. Geçtiğimiz hafta piyasadaki toplam para 2.5 trilyon dolara kadar yükselmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu