Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Yeniden 39 Bin Dolara Düşmeyeceği Tahmin Edildi

Uzmanlar arzın düşmesi nedeniyle 40.000 dolar altına düşüş beklemiyor.
Bitcoin’in Yeniden 39 Bin Dolara Düşmeyeceği Tahmin Edildi
Son Güncelleme: 
Yorum

Yapılan yeni bir analiz, Bitcoin’in yeniden 39.000 dolara düşmeyeceğini iddia ediyor. Analist William Clemente, likit olmayan arz zemin grafiğini sundu ve bulgularn BTC için yükseliş göstergesi olduğunu söyledi.

Döviz rezervlerinin azalması ve önümüzdeki haftalarda açıklanması beklenen büyük kurumsal satın almalar ile analistler, BTC fiyatının yukarı yönlü olacağına kesin gözüyle bakıyor.

Bitcoin likit olmayan arz tablosu
Kaynak: William Clemente/Twitter

Uzun vadeli yatırımcılar artık Ekim 2020’den bu yana en yüksek arzı elinde tutuyor. Likit olmayan arz verileri, BTC/USD için yeni bir minimum fiyat oluşturmak üzere popüler ve oldukça hassas stoktan akışa Bitcoin fiyat modeliyle birleştirildi. BTC/USD grafği bu hafta itibariyle 39.000 doları daha düşük bir sınır gösteriyor.

PlanB’nin geliştirdiği stok bağlı akış grafiğine göre Bitcoin’in yıl sonunda 100.000 dolara çıkabileceği tahmin ediliyor. Diğer yandan Bloomberg tarafından yapılan bir araştırma da 2021 yılı içerisinde BTC’nin 100.000 dolar olabileceğine işaret ediyor.

Bitcoin arz ve fiyat grafiği
Kaynak: Bloomberg

Baş analist Mike McGlone, “Geçmiş Bitcoin eğilimleri ve kriptonun azalan arzı, ana akım benimsenmeye karşı 2021’de önemli bir ilerlemeyi, potansiyel olarak 100.000 dolara kadar sürdürebileceğine inanıyoruz,” değerlendirmesini yaptı.

Bitcoin yazım itibariyle gün içerisinde geri çekilme yaşadı ve 47.500 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi Nisan ayında 64.800 dolar seviyesine çıkarak tüm zamanların en yükseğini test etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu