Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Sert Düşüş Sonrası 34 Bin Doların Üzerine Çıktı

BTC düşüş sonrası kayıplarını geri alıyor. Son veriler haberin devamında...
Bitcoin Sert Düşüş Sonrası 34 Bin Doların Üzerine Çıktı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz gün özellikle Çin’den gelen olumsuz haberlerin de etkisiyle düşüşünü hızlandırmış ve 30.000 dolar seviyesinin altına gerilemişti. Kripto para birimi 28.000 dolara kadar düştü ve bu Ocak ayından sonra en büyük düşüş olarak kayıtlara geçti. Düşüş sonrası alım desteği ile karşılaşan BTC, yeniden yükselişe geçmiş görünüyor.

BTC yazım itibariyle 34.100 dolar seviyesinden işlem görüyor ve günlük tabloda %5’ten fazla yükselmiş durumda. BTC, düşüş bölgesine ilerlemek için ana 30.500 dolar ve 30.000 dolar destek seviyelerini kırdı.

BTC 34 bin doların üzerine çıktı
Kaynak: TradingView

Analistler Bitcoin için 100 saatlik basit hareketli hareketli ortalamanın geçilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Bu direnç temizlenemezse, BTC yeni bir düşüş başlatabilir. Ana direnç hala 35.000 dolarlık bölgeye yakın. BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde bu seviye civarında dirençle oluşan büyük bir düşüş trendi çizgisi de var.

Aşağı yönde ise ilk büyük destek 32.500 dolar bölgesinde oluşuyor. Buranın altındaki kırılmalar fiyatın yeniden 30.000 dolar seviyesi ve aşağısına inmesine neden olailir.

Son yükseliş ile beraber BTC’nin piyasa değeri 100 milyar dolar arttı ve an itibariyle 640 milyar dolar seviyesinde. Yükseliş ile beraber BTC’nin piyasa hakimiyeti %47’lere kadar çıktı. Kripto para piyasasının toplam değeri 1.3 trilyon doların üzerine yükseldi.

ETH 2 bin doları geçti
Kaynak: TradingView

BTC’nin toparlanması ile beraber Ethereum da yükseldi. ETH düşüş sırasında 1.700 dolar seviyesini gördü ve yeniden 2.000 dolar üzerine çıktı. Pozitif bölgeye geçmek için ether fiyatının yakın vadede 2.150 seviyesini aşması gerekiyor.

Bu seviyeyi aşamazsa, Ethereum’da yeni bir düşüş başlayabilir. Aşağı yönde ilk destek 1.950 dolar seviyesine yakın görünüyor. İlk büyük destek şimdi 1.900 dolar seviyesinin ve trend çizgisinin yakınında oluşuyor. Ana destek şu anda 1.850 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%