Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Binance, Kripto Para Birimleri için Yeni Bir Ödeme Sistemi Sunuyor

Kripto para borsası bir süredir beta sürecinde olan Binance Pay sistemini sunmaya hazırlanıyor.
Binance, Kripto Para Birimleri için Yeni Bir Ödeme Sistemi Sunuyor

Bu ayın başlarında kripto ticaret platformu Bitfinex’in kripto ödeme sistemi geliştirdiği gündeme gelmişti. Benzer bir proje Binance tarafından hayata geçiriliyor. Şirketten yapılan açıklamada seyahat rezervasyon firması Travala‘nın ödeme aracının kullanılacağı belirtildi. Tüm Binance hesap sahiplerinin yeni hizmeti ücretsiz olarak kullanabilecek.

Borsa, uygulama programlama arayüzlerinin, satıcıların ve hizmet sağlayıcıların QR kodlarını kullanarak çevrimiçi ödemeleri veya yüz yüze ödemeleri işlemesine izin vereceğini belirtti. Sistem hem e-ticaret girişimleri hem de restoranlar gibi işletmeler için geçerli olan kripto ödemesi için “kesintisiz ödeme deneyimi” olarak adlandırılıyor.

Binance Pay Hayata Geçiyor

Binance Pay Hayata Geçiyor

Binance Pay, pound sterlin, euro, Avustralya doları, Türk lirası ve Brezilya reali için fiat uyumluluğu ile 30’dan fazla fiat ve kripto para birimini destekleyecek. Destek aynı zamanda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC), USDT ve USDC paritelerini kapsayacak.

Firma, onay sürecinin anlık olacağını belirtti. Ancak gerekliliklerin sağlanması için ödemelerin alınmasından sonraki 24 saat boyunca fonların kullanılamayacağının altı çizildi. Binance, her 24 saatte bir tüm müşterilere ve tüccarlara 10.000 dolar tutarında bir sınır konulacağını ve geri ödemelerin yalnızca satıcının ödemeyi kabul ettiği para biriminden cüzdanlara yatırılacağını belirtti.

Bu arada, tüccarlar, QR kodu seçimi söz konusu olduğunda üç farklı yöntemden birini seçebilecekler. Herhangi bir para biriminde, belirli bir para biriminde ödemeler için kodlar oluşturabilecek veya belirli bir para birimi ve tutarda ödeme talep edebilecekler.

Ancak borsa, Binance Pay işlemlerinin geri döndürülemez olacağı konusunda uyardı ve yatırımcılara ödeme işlemlerini gerçekleştirirken dikkatli olmaları gerektiğine dair uyarılarda bulundu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum