Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Binance, İngiltere’de Para Çekim İşlemlerini Yeniden Durdurdu

Birleşik Krallık'taki müşteriler için fiat para çekme işlemlerinin askıya alındığı bildiriliyor.
Binance, İngiltere’de Para Çekim İşlemlerini Yeniden Durdurdu

Birleşik Krallık’ın bir süredir Binance borsasına yönelik yaptırımları nedeniyle, yeni bir gelişme yaşandı. Borsanın, ülkedeki yatırımcıların para çekmelerini askıya aldığı bildiriliyor. Binance, kilit ortaklarından birinin firma ile olan anlaşmasını feshetmesinin ardından sterlin cinsinden para çekme işlemlerini tekrar aslıya almak durumunda kaldı.

Borsanın müşterilere çözüm için güvence verdiği ifade edildi. Geçtiğimiz ay Binance, Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesinin ülkede lisanssız faaliyet gösteren borsayla ilgili uyarıları üzerine Daha Hızlı Ödemeler aracılığıyla nakit ödemeleri geçici olarak askıya almıştı.

Borsa, İngiltere’de Baskılarla Karşı Karşıya

Borsa, İngiltere'de Baskılarla Karşı Karşıya

Temmuz ayında ise hizmetler yeniden başlatıldı. Ancak alınan yeni karar müşterileri belirsizliğe sürüklemiş oldu. Daha önce ülkenin en büyük bankalarından Barclays, müşterilerin Binance’a para yatırmalarını engellediğini açıklamıştı.

Borsa karar sonrası FCA’nın almış olduğu kararın, küresel borsa operasyonu ile ilgili değil, Binance Markets Limited ile sınırlı olduğunu açıklamıştı. Bununla birlikte Binance, son zamanlarda farklı yargı alanlarındaki düzenleyici kurumların da baskısı altında kaldı.

İngiltere dışında Japonya, Polonya ve Kanada’nın Ontario eyaletindeki mali düzenleyiciler de şirketi hedef aldı. Binance CEO’su Changpeng Zhao daha önce şirketin karşı karşıya olduğu düzenleyici fırtınanın ardından “uyumluluğun bir yolculuk olduğunu” belirtmişti .Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum