Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance Hisse Satışı için Küresel Varlık Fonları ile Görüşüyor

Binance CEO'su Changpeng Zhao, 8 milyar dolar olarak tahmin edilen net değeriyle borsanın en büyük hissedarı konumunda.
Binance Hisse Satışı için Küresel Varlık Fonları ile Görüşüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in, şirketteki hisselerini satmak için egemen küresel varlık fonlarıyla görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, ABD merkezli Binance.US işletmesi için planlanan mega finansmana ek olarak, borsanın düzenleyicilerle ilişkilerini geliştirmek için küresel fon arayışında olduğunu söyledi.

Zhao’ya göre, dünya çapında birden fazla finansal düzenleyici bu yıl Binance’ı kısıtlarken, yaklaşmakta olan fonlamanın birçok hükümetteki algısını ve ilişkilerini geliştirmesi amaçlanıyor.

Binance CEO’su şu anda sermaye artırımına dahil olan varlık fonlarının adlarını açıklamak için henüz erken olduğunu belirterek, bunun boyutunun büyük olacağını ve sürecin uzun olacağını ifade etti.

Binance’in en büyük hissedarı olan Zhao, 8 milyar dolar olarak tahmin edilen toplam net değeri ile kripto para birimi endüstrisinde dünyanın en zengin adamlarından biri konumunda. CEO’’ya göre Binance’ın işlem hacimleri iki yıl içerisinde 10 milyar dolardan 170 milyar dolara yükseldi.

Küresel düzenleyiciler, firmaya karşı uyarılar yayınlamasıyla bu yıl Binance borsasını giderek daha fazla incelemeye başladı. Borsa ise düzenleyiciler ile ilişkilerini geliştirmek için bazı ülkelerdeki hizmetlerini durdurma kararı almıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%