Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance CEO’su CBDC’leri Kripto Para Ekosisteminde Bir Alternatif Olarak Görüyor

Borsanın CEO'su CZ, CBDC'leri ek bir seçenek olarak nitelendirdi ve merkez bankalarını, izole edecek yaklaşımlara karşı uyardı. Ayrıntılar haberde...
Binance CEO’su CBDC’leri Kripto Para Ekosisteminde Bir Alternatif Olarak Görüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, merkez bankalarının dijital para birimlerinin (CBDC’ler) katkısının kripto dünyasına genel olarak olumlu olacağına inanıyor.

CZ bu düşüncesinin yanı sıra, ihraççıları CBDC’leri daha geniş ekosistemden izole etmesinin doğru olmayacağını savunuyor. Binance CEO’su, merkez bankalarının geliştireceği dijital paraların, ek bir seçenek olduğunu belirtiyor.

Hükümetlerin ve düzenleyicilerin kendi CBDC’lerini sistemden ayrıştırmasının doğru olmayacağını belirten CZ, tüketicilerden bunları farklı ülkelerdeki projelere yatırım yapmak gibi belirli şeyler kullanmak için izin istemelerini bekliyor.

İzin için onay sürecinin uzamasının ise CBDC’lerin borsalara entegre edilmesini zorlaştıracağını düşünüyor. Binance CEO’su, CBDC’lerin tüccarlar tarafından dijital paranın benimsenmesini artırmadaki olası rolüne ve kitleler için kanıtlayabilecekleri potansiyel eğitim aracına dikkat çekti.

Bitcoin hakkında bir şey öğrenmeden blok zincirine dair bir şey öğrenilemeyeceğini belirten CZ, BTC ile paranın değerli temel özelliklerini, kıtlık, işlem yapma özgürlüğü ve düşük ücretlerin farkında olunacağını söyledi.

Son dönemde merkez bankaları CBDC’lerin gelişimini araştırıyor olsa da, kripto endüstrisi bu ürünleri tam olarak kabul etmedi. Uzmanlara göre bu, CBDC’lerin ana akım finansın kapsamı dışında kalan diğer dijital para birimlerinin değerleriyle çelişmesinden kaynaklanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%