Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance, Birleşik Krallık’ta Yeniden Ticaret Onayı Almayı Hedefliyor

Borsa kullanıcılara tam uyumlu şekilde hizmet vermek istiyor.
Binance, Birleşik Krallık’ta Yeniden Ticaret Onayı Almayı Hedefliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere’de Mali Davranış Otoritesi’nin (FCA), Binance’in ülkede faaliyet göstermemesi gerektiğini söylemesinden aylar sonra, borsa bu alana yönelik bir işe alım gerçekleştirdi. Borsa düzenleyici kurumdan onay almak için hazırlık içerisinde olduğunu bildirdi.

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, Haziran’daki yasaktan bu yana ilişkilerin geliştiğini söyledi. Zhao, organizasyonel yapılarda, ürün tekliflerinde ve düzenleyicilerle çalışma şekllerinde önemli değişiklikler yaptıklarını söyledi.

CZ sözlerinin devmamında, Birleşik Krallık’ta varlık göstermeye devam etmek ve ülkedeki kullanıcılara tamamen uyumlu bir şekilde hizmet vermek istediklerini belirtti.

Borsanın Binance.US’a benzer bir şekilde İngiltere şirketi kurabileceği tahmin ediliyor. Bu, endişelerin ele alınabileceği yerleşik bir genel merkezin olmaması gibi Binance’in opak yapısıyla ilgili FCA endişelerini ele alabilir.

Birleşik Krallık’ın düzenleyicisi FCA, Haziran ayında Binance grubundaki hiçbir kuruluşun ülkede düzenlenmiş faaliyeti yürütmek için herhangi bir yetkisi, kaydı veya lisansına sahip olmadığını ve borsanın etkili bir şekilde denetlenemeyecek olduğunu açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%