Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance, Bahreyn’de Düzenleyici Kurumdan Resmi Onay Aldı

Dünyanın en büyük kripto para platformu Binance, körfez bölgesindeki ilk düzenleyici onayını aldı. Detaylar haberde…
Binance, Bahreyn’de Düzenleyici Kurumdan Resmi Onay Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para borsası Binance, Bahreyn Merkez Bankası’ndan hizmet sağlayıcısı olarak faaliyet göstermek için ön onay aldığını duyurdu. Binance CEO’su Changpeng Zhao, alınan bu onayın prensipte verildiğini ve tam onay için uyum sürecinin tamamlanması gerektiğini söyledi.

Bu, Binance tarafından Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde alınan ilk düzenleyici onay oldu. Gelişme borsanın Bahreyn’i bölgedeki operasyonel merkezi yapma isteğini gösteriyor.

Lisans ayrıca, küresel borsa operasyonlarını yargı alanları arasında düzenlemeye zorlarken geldi. Borsa ayrıca, merkezi olmayan operasyon yapısından uzaklaşmak için küresel bir taban arıyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası, geçtiğimiz aylarda, pek çok yetki alanında çeşitli uyarılar ile karşılaşmıştı. Geçtiğimiz günlerde Singapur’da lisans başvurusu geri çekilmiş ve ülkedeki hizmetlerin durdurulacağı açıklanmıştı.

Binance ayrıca kısa süre önce, ülkemizde MASAK tarafından Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun kapsamında yapılan yükümlülük denetiminde tespit edilen ihlallere ilişkin Binance’e en üst limit olan 8 milyon lira para cezasına çarptırılmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%