Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Biden Ukrayna’ya 13,6 Milyar Dolarlık Yardım Paketini İmzaladı

ABD Başkanı Biden, geçtiğimiz günlerde ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi’nde onaylanan Ukrayna destek paketini imzaladı.
Biden Ukrayna’ya 13,6 Milyar Dolarlık Yardım Paketini İmzaladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya’nın yaptırım uyguladığı isimler arasında yer alan ABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna için 13,6 milyar dolarlık yardımı içeren bütçe tasarısını onayladı.

Beyaz Saray’da düzenlenen törende imzalanan bütçe tasarısı Rus saldırıları karşısında mücadele etmek zorunda kalan Ukrayna halkına askeri yardım ile ülkeyi terk eden mültecilere destek için kullanılacak.

Savaşın başından bu yana defalarca Ukrayna’ya desteği dile getiren Biden, bugünkü konuşmasında “Bu savaş, 3 milyona yakın Ukraynalıyı, mülteci konumuna getirdi ve sayıları her geçen gün artıyor. 12 milyon insan şu anda yardıma muhtaç konumda. Biz insani yardım konusunda tüm dünyayı harekete geçiriyoruz.” ifadesini kullandı.

Bu yardımlarla Ukrayna halkının yaralarını sarmaya çalıştıklarını söyleyen Biden, desteklerin devamının geleceğini bildirdi. Son bir yılda ise Ukrayna’ya savunma alanı için 1,2 milyar dolarlık yardım sağladıklarını açıkladı.

Bugün imzalanan 13,6 milyar dolarlık yardım paketi daha önce ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisinde hem Cumhuriyetçiler ve Demokratlar tarafından onaylanmıştı.

Biden, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Putin’in Ukrayna’ya yönelik saldırganlığı, Amerika ve dünyadaki insanları acil ve kararlı bir şekilde hareket etmeleri için birleştirdi. Bu krize güçlü müdahalemizi sürdürmek için ihtiyaç duyduğumuz kaynaklara sahip olduğumuzdan emin olma konusunda bu kadar hızlı çalıştığı için Kongre liderliğine teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu