Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Biden: Rusya’ya Yaptırımları, Ukrayna’ya Yardımları Sürdüreceğiz

Rusya ve Ukrayna heyetlerinin Türkiye’deki müzakerelerini izlediklerini söyleyen ABD Başkanı, gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade etti.
Biden: Rusya’ya Yaptırımları, Ukrayna’ya Yardımları Sürdüreceğiz
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında Rusya – Ukrayna savaşı ve müzakerelere dair konuştu. Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong ile birlikte yapılan toplantının ardından basın mensuplarının karşısına çıkan Biden, İstanbul’da yapılan müzakerelere değindi.

“Rusya’nın bugün Kiev ve Ukrayna’nın kuzeyindeki başka bir şehirde askerlerini azaltacağı açıklamasına ilişkin görüşünüz nedir?” şeklinde yöneltilen soruya Biden, “Rusya’nın eylemlerini görene kadar herhangi bir şey söyleyemem. Dediklerini yapacaklar mı göreceğiz. Bugün Türkiye’de müzakereler oldu. Ben de NATO ortaklarımız Fransa, Almanya ve İngiltere liderleri ile görüştüm. Rusların önerisinin ne olduğunun görülmesi konusunda bir fikir birliği var.” şeklinde cevap verdi.

Yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyen Biden, bir yandan da Rusya’ya yaptırımları ve Ukrayna’ya savunma yardımlarını sürdüreceklerini ifade etti.

Bugün Rusya ve Ukrayna heyetleri, İstanbul’da Dolmabahçe Sarayı’nda bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantı öncesinde heyetlerle kısa bir görüşme yaptı. Müzakerelerin ardından ilk açıklama Ukrayna heyetinden geldi.

Ukrayna heyetinden yapılan açıklamada, garantör olarak Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi üyeleri, ABD, Fransa, Almanya, Türkiye ve İsrail’i istedikleri belirtildi.

Rus heyetine başkanlık eden Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Vladimir Medinsky ise Ukrayna tarafından yöneltilen önerilerin Putin’e iletildiğini belirtti. Görüşmelerde kaydedilen en önemli gelişme ise Rusya’nın Kiev ve Çernihiv’deki askeri operasyonların durdurulacağını söylemesi oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu