Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Biden Putin İktidarda Kalamayacak Derken Savaş Çağrısı Yaptı

ABD Başkanı Biden, Rusya'nın Ukrayna'yı işgaline ilişkin kapsamlı konuşmasında Putin'in iktidarda kalamayacağını söyledi. Detaylar altta;
Biden Putin İktidarda Kalamayacak Derken Savaş Çağrısı Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Başkanı Joe Biden, bugün yaptığı açıklamada, Rusya lideri Vladimir Putin’in Ukrayna’yı işgali üzerine iktidarda kalamayacağını söyledi.

Polonya’da bulunan Joe Biden, üç günlük Avrupa gezisinin finalini belirleyen kapsamlı bir konuşmada yine Putin’i hedef aldı.

Biden, özgür dünyanın Ukrayna halkını desteklemek, Rusya’yı acımasız savaşından sorumlu tutmak ve demokratik ilkelere dayanan bir geleceği savunmak için ortak çabaları üzerine açıklamalarında şöyle dedi:

“Bu savaşta, açık görüşlü olmamız gerekiyor, önümüzdeki uzun mücadele için kendimizi güçlendirmemiz gerekiyor.”

Dünyanın dört bir yanındaki demokrasileri Rusya’ya karşı birleşmeye ve otoriter saldırganlığa karşı tarihi bir savaşa çağıran Biden, konuşmasında Putin’i doğrudan ve defalarca kınadı.

Rusya Devlet Başkanı Putin’i mutlak güç ve kontrol arzusunu tatmin etmek için kaba kuvvet ve dezenformasyon kullanmakla suçladı.

Biden, Putin’i işgal bahanesi olarak Nazi imgelerini kullanmakla itham ederken bunu pis bir yalan olarak nitelendirdi. Rusya ekonomisini ve para birimini çökerten uluslararası yaptırımlar dağı için suçlunun Putin olduğunu belirterek Rus rublesinin çöp olduğunu kaydetti.

Cesur Ukrayna direnişinin, daha büyük bir mücadelede bir cepheyi temsil ettiğini, bunun tüm özgür insanları birleştiren temel demokratik ilkeler uğruna olduğunu söyledi.

“Özgürlük için büyük bir savaşa yeniden giriyoruz” diyen Biden, bunun demokrasi ve otokrasi, özgürlük ve baskı arasında bir savaş olduğunu dile getirdi.

Bu savaşın da günler, aylar içinde kazanılmayacağını kaydederek “önümüzdeki uzun mücadele için kendimizi güçlendirmemiz gerekiyor” dedi.

“Bir imparatorluğu yeniden inşa etmeye kararlı bir diktatör, insanların özgürlük sevgisini asla silemez. Ukrayna asla Rusya için bir zafer olmayacak, çünkü özgür insanlar umutsuz ve karanlık bir dünyada yaşamayı reddediyor” ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda Putin dışında  Rus vatandaşlarına seslenerek bunun Rus halkına layık olmadığını aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu