Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Benedict Cumberbatch Hemcinslerini Ücret Eşitsizliğini Boykota Davet Etti!

Ünlü oyuncu Benedict Cumberbatch, Cannes Film Festivali’ne kadınların protestosu damga vurmuşken eşitsizlik konusundaki örnek tavrıyla dikkat çekti. Ayrıntılar aşağıda;
Benedict Cumberbatch Hemcinslerini Ücret Eşitsizliğini Boykota Davet Etti!
Yorum

Enigma, Sherlock dizisi, Dr. Strange, Star Trek ve Hobbit gibi daha birçok etkileyici yapımda yer alan Benedict Cumberbatch; kendisine duyulan hayranlığı daha da artıracak davranışıyla manşetlerde yer etti.

Hayat verdiği Sherlock Holmes karakteriyle milyonlarca kişinin sevgisini kazanan İngiliz oyuncu, kadın – erkek eşitliğine vurgu yaparak ilgi çekici bir söz verdi. Cumberbatch’ın Radio Times’a verdiği röportaja göre; ünlü oyuncu bundan böyle kadın meslektaşına kendisinden daha az ücret ödenen bir filmde yer almayacağını duyurdu.

Eşitsizlik, istismar ve ırkçılık karşıtı hareketlerin sık sık gündeme geldiği şu günlerde, Benedict Cumberbatch’ın açıklamaları alkış topladı.

Benedict Cumberbatch'ın Eşitsizlik Konusunda Konuşmasında “kadın rol arkadaşıma aynı ücretin ödenmediği bir filmde rol almayı reddedeceğim” sözleriyle büyük yankı uyandıran İngiliz oyuncu, yeni yapım şirketinde kadın odaklı dramalara daha çok yer vereceğini de duyurdu. İlaveten; kendisi gibi diğer erkek oyuncuları da başrol paylaştıkları kadın oyuncularla aynı ücreti almadıkları yapımlarda oynanamamaya davet etti.

Eşit ücret almanın ve masada eşdeğer yere sahip olmanın feminizmin temel ilkeleri olduğunu savunan aktör, SunnyMarch’daki duruma da değindi.

Benedict Cumberbatch Yeni Yapım Şirketindeki ProjeleriYeni yapım şirketi SunnyMarch’da yalnızca kendisinin ve ortağı Adam Ackland’ın erkek olduğunu vurgulayan Benedict Cumberbatch, bir sonraki projesiyle ilgili olarak da konuştu. Yeni projesinin çevre felaketinin yaşandığı bir zamanda bir kadının annelikle ilgili hikayesini ele alacaklarını belirten ünlü isim, bütün bu açıklamalarıyla eşitlik savunucularından takdir topladı.

Bu noktada; Mark Wahlberg’in de benzer bir davranışla gündeme geldiğini ve onun da rol arkadaşıyla aynı ücreti almamasını protesto ettiğini söyleyelim.

Mark Wahlberg'in Rol Arkadaşı Michelle Williams'a Milyonluk BağışGeçtiğimiz aylarda duyduğumuz habere göre Mark Wahlberg rol arkadaşının adına milyonluk bağış yapmış çünkü Michelle Williams’dan çok daha fazla ücret alması olay yaratmıştı. Kaldı ki bu yapımın Spacey’nin kovulup Christopher Plummer’ın dahil edildiği Ridley Scott filmi olması da dikkat çekmişti.

Söz konusu filmde kadın rol arkadaşı Michelle Williams’tan çok daha fazla kazanan Wahlberg, gelirinin hepsini taciz ve ayrımcılığa karşı başlatılan kampanyaya bağışlamıştı. Sonuçta; Salma Hayek’in de dediği gibi eşitlik, istismar konularında giderek daha fazla adım atılıyor ve bu tüm dünyaya umut veriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu