Yatırım yapmaya başla!

Behzat Ç.’nin Geri Dönmesine Sayılı Günler Kaldı!

Ekranların fenomen dizisi Behzat Ç. son günlerde yapılan açıklamalarla tekrardan gündemde. Acaba dizi gerçekten geri mi dönüyor? İşte detaylar...
Behzat Ç.’nin Geri Dönmesine Sayılı Günler Kaldı!

Ekranların bir dönemki fenomen dizisi Behzat Ç. şu sıralar bir kez daha sosyal medyanın gündeminde.  Projenin yaratıcısı olan Emrah Serbes‘in twitter üzerinden paylaştığı senaryo görseli ve hemen akabinde ünlü televizyon eleştirmeni Mesut Yar’ın bu konuyu köşesine taşıması, dizinin hayranları tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Pekala, Behzat Ç. gerçekten dönüyor mu? Gelin bu sürece birlikte göz atalım.

Mayıs 2013’te final yapan Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, ekrana dönüşü en çok talep edilen yapımların başında yer alıyor. Nitekim hikayenin ve karakterlerin izleyiciyle kurduğu bağ, Behzat Ç.’yi de birçoklarının favori dizisi yapmış durumda. Hal böyle olunca da, projenin yaratıcısı Emrah Serbes ve karaktere hayat veren Erdal Beşikçioğlu, düzenli aralıklarla dizinin dönebileceği hakkında açıklamalarda bulunuyor.

Behzat Ç.’yi Çok Özlüyorum!

Esasen dizinin dönüşüne dair ilk sinyalleri, Erdal Beşikçioğlu‘nun verdiğini söyleyebiliriz. Mesut Yar‘ın CNN Türk’te yayınlanan Burada Laf Çok programına Kasım 2013’te katılan başarılı oyuncu, gelen bir soru üzerine, “Behzat Ç.’yi çok özlüyorum” demiş ve hayranlarını fazlasıyla heyecanlandırmıştı. Bu sözleri de, Behzat Ç.’nin dönüşü için dile getirilen ilk söylem olarak dile getirebiliriz.

Sonrasında ise Emrah Serbes sazını eline almaktaydı. Özellikle ona yöneltilen, “Behzat Ç. dönecek mi?” sorularına her daim açık kapı bırakan başarılı yazar, Ağustos 2016’da önce “Görüşüyoruz olabilir” tweetiyle akıllarda soru işareti bırakmış, asıl bombayı ise yine aynı tarihlerde Cumhuriyet’e verdiği röportajda patlatmıştı.

“Behzat Ç. İmamların Öcü” olarak dönecek ve 15 Temmuz’un 5 gün öncesinden başlayacak!

“17 – 25 Aralık operasyonlarından sonra emniyette pek polis kalmadığı için mecburen Behzat Ç.’yi geri alacaklar, yani 17-25 Aralık sürecinden sonra emniyette devam etmiş olacak. Cinayet büroda. Ondan sonra başlayacak bizim hikayemiz. Bizim hikayemiz 15 Temmuz’dan önce başlayacak. Darbe girişimine giden süreçten önce 10 Temmuz 2016’da başlayacak. “Behzat Ç.: İmamların Öcü” ama aynı zamanda Behzat Ç.’nin kişisel hikayesi de olacak.”

Yapılan bu röportajdan sonra herkesin iyiden iyiye Behzat Ç. için heyecanlanması ve gelecek olumlu haberleri beklemesi ise kaçınılmaz bir süreç halini almıştı. Aralık 2016’ya kadar sessizliğini koruyan Emrah Serbes, bir kez daha sert bir çıkışla gündemdeydi. Kanal D’ye attığı tweetle yeniden gündem olmayı ve Behzat Ç. hayranlarını heyecanlandırmayı başarıyordu.

“Behzat Ç. ne oldu? Senaryoyu yazdım, bütün oyuncular hazır. Birileri bana da bir açıklama yaparsa sevineceğim. Korkuyor musunuz?”

Emrah Serbes ne diyor?

Atılan bu tweet sonrası, sosyal medya bir kez daha Behzat Ç. haberleriyle çalkalanırken, aynı zaman diliminde Erdal Beşikçioğlu’nun Güneri Civaoğlu’nun programında sarf ettiği sözler ise akıllarda soru işareti bırakıyordu. Nitekim o tarihlerde, Adı Efsane isimli dizinin çekimleri için kamera karşısına geçen başarılı oyuncu, Emrah Serbes’in tezadı yönünde söylemlerde bulunuyordu.

Erdal Beşikçioğlu’nun yaptığı bu açıklama ve onun akabinde yeni diziye başlayacak olması, Emrah Serbes ile aralarında bir anlaşmazlık olduğu haberlerini de sıklıkla gündeme getirmişti. Nitekim başarılı yazarın daha sonrasında Kanal D’ye attığı tweeti silmesi de bu durumun bir göstergesi olarak nitelendirebilir.

Gelelim bugüne. Evet, Behzat Ç. tekrardan gündemde. Bunun yegane sebebi, Emrah Serbes’in Twitter üzerinden paylaştığı senaryo görseli.

Televizyonun bilirkişilerinden olarak lanse edebileceğimiz Mesut Yar ise bu merak uyandıran konuyu, vakit kaybetmeden köşesine taşımış durumda. Nitekim başlayacak yahut bitecek dizileri genellikle ilk onun ağzından duymamız, Mesut Yar’ın yaptığı açıklamayı fazlasıyla ciddiye almamıza olanak sağlıyor.

“Behzat Ç.”nin elbette Türkiye odaklı ama dünya pazarına açılan bir internet dizisi olarak deyim yerindeyse hayatımıza girmesine ramak kaldı…”

Behzat Ç. internet dizisi mi oluyor?

Mesut Yar’ın bu söyleminden yola çıkarak söyleyebiliriz ki, Behzat Ç. hayranları için gerçek anlamda heyecanlanma vakti gelip çatmış durumda. Nitekim Netflix‘in dünyada başı çektiği dijital platformların, Türkiye muadilleri BluTv ve PuhuTv‘nin de bu alanda ciddi yatırımlar yapması, Behzat Ç.’nin tekrardan başlama ihtimalini, hiç olmadığı kadar kuvvetlendiriyor.

Behzat Ç.'nin tekrardan başlama ihtimalini, hiç olmadığı kadar kuvvetlendiriyor.Televizyondaki söylemi günden güne yumuşatılan ve RTÜK‘ün üzerine özenle titremesinden dolayı, ekran macerası üçüncü sezonunda son bulan Behzat Ç. aradan geçen yıllarda popülaritesinden zerre ödün vermemiş durumda. Hayranlarının hala müjdeli haberlerini beklediği Behzat Ç. bu sefer gerçekten başlamaya çok yakın. Tabii ki bu noktada dizinin dört bir yana dağılan ekibine de parantez açmak gerekir.

Cinayet Büro‘nun iki önemli yapı taşına hayat veren Fatih Artman ve Seda Bakan‘ın an itibariyle ülkenin en aranan oyuncularından olması, onların bir kez daha Behzat Ç. evrenine dönüş ihtimalini zayıflatıyor. Ancak değişmesi muhtemel birkaç rötuşla, Erdal Beşikçioğlu’nu yakın zamanda bir kez daha “Amirim” olarak görebiliriz. Bu dakikadan sonra söz: Emrah Serbes’te…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum